Fotbal

Sionko: Už jsem stoprocentně fit

Fotbalista Libor Sionko vyléčil zranění lýtka a věří, že český tým v Irsku uspěje.

Patří ke stavebním kamenům české fotbalové reprezentace a i dánské Kodaně, kde hraje společně se svým kamarádem Zdeňkem Pospěchem. Ano, řeč je o Liboru Sionkovi.

Zranění přišlo nevhod

V dresu svého klubu FC Kodaň nastoupil ke dvěma prvním zápasům dánské ligy a absolvoval i pohárová utkání se severoirským Cliftonville. Pak ale přišlo zranění a Sionko tak přišel nejen o další ligová klání, ale i o přátelské utkání českého týmu s Anglií. Nyní už se ale cítí zcela zdráv. "Cítím se stoprocentně fit. Měl jsem nějaké problémy s lýtkem, ale už je to za mnou, říká Sionko.

Co říká přípravnému utkání ve Wembley?

Zápas s Anglií prý nesledoval, ale je rád, že se týmu dařilo a uhrál dobrý výsledek. "Utkání jsem bohužel neviděl, pouze jsem to sledoval na internetu a pak se o tom bavil se Zdeňkem Pospěchem. Samozřejmě jsem moc rád, že se týmu dařilo. Potvrdili jsme dobrou formu a dokázali, že dokážeme hrát dobrý fotbal."


V zápase s Anglií se na levém straně zálohy představil Radek Šírl a odvedl skvělý výkon. Je tedy více než pravděpodobné, že se na tento post postaví i v Severním Irsku. A uzdravený Sionko by mohl být napravo. Český tým by tak na krajích zálohy disponovanal dvěma rychlíky, kteří by mohli Irům z druhé vlny pořádně zatápět.


"Určitě je dobře, že pořád přichází noví a kvalitní hráči. V týmu je pak zdravá konkurence. V konečném účtování je pak jedno, jestli tam hraje ten, nebo ten, důležitý je výsledek, vysvětlil hráč Kodaně. Za hlavní věc považuje to, že český tým má dostatek hráčů, kteří dokáží v krizových situacích zastoupit prakticky kohokoli," říká středopolař.

Hrát na jednoho, nebo na dva útočníky?

Zatím v reprezentačním kádru moc útočníků není a je dost možné, že český tým bude hrát jen s jedním hrotem. To by mohlo Sionkovi vyhovovat. "Je fakt, že několik dobrých utkání jsme odehráli právě s jedním hrotovým útočníkem a i herně to bylo velice dobré, takže se to někdy opravdu nabízí. Je ale jen na trenérovi, jakou zvolí taktiku. Já si myslím, že dokážeme zvládnout hru s jedním i se dvěma útočníky,“ popsal Sionko situaci v útoku.

Devítidenní soustředění

Že je reprezentační sraz delší než obvykle hodnotí pozitivně. "Myslím si, že to je ku prospěchu věci. O víkendu sice kvalifikační zápas nehrajeme, ale aspoň máme víc času seznámit se s novými kluky i staronovým realizačním týmem,“ dodal.


V sobotu od 17 hodin čeká české reprezentanty přípravný zápas proti Českým Budějovicím v Praze na Strahově. Trenér Rada bere tento duel spíše jako modelový než jako nějaký ostrý test. Asi také chce hráčům zpestřit týden plný dřiny.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události