Sport

Špotáková: Kdo chce týden po olympiádě další rekordy, je magor

Špotáková: Kdo chce týden po olympiádě další rekordy, je magor

VIDEO: Barboru Špotákovou čeká v pátek další závod. Spolu s největšími rivalkami se představí v Jablonci.

Olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková má po olympiádě náročný program. V úterý závodila na mítinku ve švýcarském Lausanne, kde v prvním poolympijském závodě skončila čtvrtá. Ve středu už byla v Praze, kde se setkala s ministryní Parkanovou, která ji povýšila do hodnosti nadporučice. Ve čtvrtečním plánu měla mimo jiné i tiskovou konferenci k závodu Jablonecký oštěp 2008.

V Lausanne až čtvrté místo…

Ve švýcarském městě hodila Barbora Špotáková 62, 24 m a skončila čtvrtá. "Zklamaná jsem určitě byla, protože se mi nedařilo vůbec technicky. V jedné fázi jsem si tam trošku ublížila, když jsem si dala ránu do zad,“ popsala Špotáková situaci. "Zjistila jsem, že vždy po velkém závodě se mi úplně nedaří. Kdo čekal nějaké rekordy, je magor,“ dodala.Z výsledku ze Švýcarska si moc nedělá a doufá, že v Jablonci to bude lepší.

V Jablonci bude oštěpařská elita

Na sever Čech přijede oštěpařská smetánka. Prvních pět závodnic z Pekingu je na startovní listině, takže kromě Barbory Špotákové uvidí diváci i stříbrnou Rusku Abakumovou, bronzovou Němku Obergföllovou a dále také Neriusovou a Sayersovou. Účast přislíbila i Polka Madejczyková. Házet se bude v úplně novém sektoru a podle olympijské vítězky bude hodně záležet na větru. "Záleží na tom, jak bude v pátek foukat. Pokud budou diváci hodně podporovat, může to některé z nás uletět, ale na druhou stranu to třeba vůbec létat nemusí. V Lausanne foukal špatný vítr a ty oštěpy se prakticky ve vzduchu zastavovaly,“ vysvětlila fanynka skupiny Tři sestry.

Jablonecký oštěp rozhodně není žádná exhibice

"Já se budu chtít v Jablonci ukázat v co nejlepším světle, protože jsem se tam narodila a mám k tomu městu pořád hodně blízko. Ráda bych si také aspoň trochu napravila reputaci po Lausanne,“ řekla Barbora na otázku, jak přistoupí k pátečnímu závodu.


I druhá z Pekingu a vítězka z Lausanne Maria Abakumová bere závod vážně. "Každý závod je velká událost a já jsem převědčena, že v Jablonci předvedeme dobré výkony. Bohužel teď nemůžu říct, že jsem v nejlepší formě, protože jsem v Rusku řešila nějaké záležitosti s našimi funkcionáři a prakticky jsem netrénovala,“ řekla ruská oštěpařka.


Němka Christina Obergföllová se cítí unavená, ale na závod se těší. "Diváci nás určitě budou hodně povzbuzovat, tak doufám, že jim předvedeme dobré výkony. Osobně bych si přála hod přibližně kolem 68 metrů,“ prozradila svoje představy sympatická blondýnka.

Špotáková průvodkyní po Praze

Abakumová i Obergföllová už jsou se Špotákovou v Praze a v úterý se vydaly na procházku. "Většina z holek ještě v Praze nebyla. Prošly jsme jen Královskou cestu a šly do hospody U Pinkasů, kde jsme si daly české pivo. Věřím, že se to holkám líbilo,“ vyprávěla s úsměvem Špotáková.Německé oštěpařce Obergföllové i Rusce Abakumové se procházka líbila. "Viděly jsme nejzajímavější místa Prahy a i zastávka v oblíbené Barbořině restaruraci byla fajn,“ řekly medailistky z Pekingu. Christina Obergföllová ještě dodala, že měla jen jedno pivo, protože tradiční český nápoj prý zrovna nepatří k jejím oblíbeným a půl litru pro ni bylo tak akorát dost.

Jan Pavlíček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události