Motorsport

Lukáš Pešek: Rossi je pohodář!

Lukáš Pešek byl exkluzivním hostem našeho dalšího on-line rozhovoru.

Do povědomí motocyklových fanoušků Pešek pronikl v loškém roce, kdy vybojoval třetí místo ve Velké ceně Kataru, držel umístění na stupních vítězů v průběžném pořadí a opakovaně dosahoval vynikajících výsledků. Motorky jsou jeho světa.


"Miluju je, ale jízda na dráze je mnohem bezpečnější než v normálním provozu," podotýká Pešek.


Rozhovor


V květnu ze třetího místa na startu vyhrál Velkou cenu Číny na okruhu v Šanghaji a dostal se dokonce na průběžné první místo mistrovství světa. Při Velké ceně České republiky v Brně stanul opět na "bedně", kde před ním naposledy stál Čech na stupních vítězů v roce 1971.


V říjnu v Austrálii na Phillip Islandu už podruhé v životě zvítězil ve Velké ceně a pokračoval v boji o konečné třetí místo v šampionátu, které mu bohužel nakonec uniklo o 11 bodů.


Je otázka, zda se mu bude takto dařit, až se třída 250 ccm změní na třídu 4t 600.


"Uvidíme, jak to bude vypadat. Sám jsem na to zvědavý," přiznává Pešek a potvrzuje, že mezi ním a jeho rivalem Karlem Abrahámem neí žádná zášť ani rivalita.


O víkendu vybojoval deváté místo ve Velké ceně San Marina, čímž dosáhl svého nejlepšího výsledku ve třídě do 250 ccm. Do silnější kubatury přestoupil před letošní sezonou. Peškovým maximem ve dvěstěpadesátkách dosud byla tři desátá místa. V průběžném pořadí seriálu MS mu patří 16. příčka.

tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události