Fotbal

Trenér Polska Beenhakker: Tato ztráta může být klíčová!

Fotbalisté Polska vstup do kvalifikace na mistrovství světa 2010 nezvládli. Se Slovinci uhráli jen bod.

Lodivod našich severních sousedů, zkušenostmi protřelý Leo Beenhakker, po utkání nešetřil kritikou.


I když ho jeho svěřenci očividně zklamali, za svou nominací si skálopevně stál. “S novináři o ní diskutovat nebudu,“ řekl nakvašeně.


Dobře jsme hráli jen třicet minut


"Z výsledku jsem opravdu hodně zklamaný. Dovolím si říct, že tato ztráta může být osudná pro celou kvalifikaci," řekl nasupeně prošedivělý nizozemský stratég.


"Dobře jsme snad hráli jen v úvodních třiceti minutách. To jsme kontrolovali dění na hřišti a hráli tak, jak jsme si řekli," pokračoval v hodnocení.


"V poločase jsem hráče nabádal, aby pokračovali v úvodním výkonu. Udělal jsem proto i některé změny v sestavě, ale stejně to nebylo ono," pokrčil rameny.


Na hrotu s obráncem


Trenér od úvodního hvizdu poslal na hrot polské sestavy Lukasze Piszczeka, který však v bundeslize plní spíš defenzivní úkoly. Nebyla to od kouče chyba? Prý ne.


"Zvažovali jsme, jak vyřešit problém se zraněnými hráči a já jsem se rozhodl dát šanci Piszczekovi. Dobře ho znám. Jasně že vím, že v posledních dvou zápasech v bundeslize hrál v obraně. Ať si ho tam trenér využívá, na jaké pozici chce. Ale pro mě to je hráč do útoku," tvrdil tvrdošíjně Beenhakker.


Slovinci prý zkušeného kouče ničím nepřekvapili. "Pozorně jsem sledoval jejich zápasy. Mají v týmu hráče, kteří působí v různých evropských ligách," podotkl.


"I když má soupeř určitě svou sílu, tak si myslím, že jsme ztratili moc důležité body. Vždyť se v kvalifikaci hraje jen deset zápasů. Ale na druhou stranu, tahle remíza zase neznamená katastrofu. Náladu bychom si měli spravit už příště proti San Marinu," dodal už trochu optimisticky.


Pustil se do novinářů


S novináři se pak nepříliš oblíbený Nizozemec pustil do diskuse o sestavě a nominaci. "Na co by mi byli fotbalisté, kteří nehrají ve svých klubech?" odpálkoval žurnalisty, kteří jej zavalili dotazy na hráče chybějící v reprezentačním výběru.


"Nechci diskutovat o tom, kdo v nominaci byl a kdo ne. Vy to ale stále rozebíráte. Když jsem nepovolal Pavla Brožka, hned jste se ptali, proč nebyl v nominaci. Teď když tu byl, tak se pro změnu ptáte na Wichniarka," kroutil hlavou trenér.


"Změna jednoho hráče přece nezaručí, že celý tým bude hrát lépe. Můžu vám jen slíbit, že budeme pracovat na tom, aby vše příště bylo z naší strany lepší," uzavřel debatu Beenhakker.

hum, mediafax, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události