Motorsport

Hamilton se zlobí: Co jsem vlastně provedl?

Britský pilot stáje McLaren Lewis Hamilton protestuje proti penalizaci ve Velké ceně Belgie.

Hamilton je naštvaný. Tvrdí, že proti pravidlům se neprovinil.


Rozhodne až soud


Celý závod jel na druhém místě v těsném závěsu za vedoucím Kimi Räikkönenem. Dvě kola před koncem však začalo pršet a Hamilton ucítil svou šanci. “Teď, nebo nikdy!“ řekl si britský jezdec a odhodlal se k zoufalému činu. Začal dorážet na zmatkujícího Fina v zatáčkách a v jedné z nich ho skutečně předjel.


Jenže při svém manévru vědomě zamířil mimo trať, a i když poté pustil Räikkönena opět před sebe, komisaři Formule 1 mu jeho “zkratku“ neodpustili.


Závod jsme sledovali on-line.


Potrestali ho pětadvacetivteřinovou penalizací, která vicemistra světa odsunula až na třetí pozici.


S tím se však Hamilton odmítl smířit, a celá záležitost tak skončí až u soudu Mezinárodní automobilové federace.


Promluvil i Niki Lauda


Ke kritikům se přidal i exmistr světa a televizní komentátor Niki Lauda. "Je to nejhorší rozhodnutí v historii F1. Je absolutně nepřijatelné, aby nějaká trojice měla takový vliv na šampionát," pustil se Rakušan do tří traťových komisařů, kteří k Hamiltonovu času dodatečně přičetli 25 sekund a odsunuli ho tak z prvního na třetí místo.

Räikkönen brzdil příliš brzy, všechno bylo fér


"Do zatáčky jsem vjížděl jako první, takže jsem nezískal žádnou výhodu. Navíc jsem pak pustil Kimiho před sebe. Myslím, že to bylo fér," rozhazuje rukama třiadvacetiletý jezdec.


"Jenže on brzdil příliš brzy, takže jsem ho mohl hned zase předjet, což jsem také udělal," vyjádřil se Hamilton k poznámce, že byl potrestán hlavně za to, že ze sporné situace těžil při následném předjíždění.


"Nechal jsem mu dost místa. V rovince jsem přidal, abych neztratil moc času, na čemž nevidím nic neférového. Svedli jsme skvělý souboj a nemyslím, že by v něm bylo něco špatně," dodal rozmrzele.


Podle něj je celý incident nesmyslně přifouknutý – žádné stanovy prý neporušil. "Pravidla říkají, že pokud získám výhodu neprojetím šikany, musím pustit toho druhého dopředu. A to jsem přece udělal," hájí se Hamilton a slibuje, že to takhle nenechá.


I když už je tedy na okruhu ve Spa klid, Velká cena Belgie ještě neskončila...

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události