Sport

Kanál Nova Sport odstartuje zápasem NHL v Praze

Nový sportovní kanál Nova Sport, který nahradí Galaxii Sport, začne své vysílání v sobotu 4. října.

A hned bude na programu utkání hokejové NHL mezi Tampou Bay Lightning a New Yorkem Rangers, které se bude hrát v Praze.


"Dokončujeme transformaci sportovního kanálu. Galaxie Sport nám dělá velkou radost. Patří mezi oblíbené kanály a vykazuje dobrou ekonomickou výkonnost. Chceme, aby nový kanál fungoval ještě lépe než výborně. Dodáme mu větší dynamiku pomocí grafiky," nastínil generální ředitel televize Nova Petr Dvořák.


Kanál Nova sport zůstane placený, jako tomu bylo v případě Galaxie, bude však vysílat v novém rozlišení 16:9. "Zatím zůstane placený, protože ten ekonomický model funguje velmi dobře. Nemáme moc důvodů ho měnit," vysvětlil Dvořák.

Lepší datum snad ani vybrat nemohli...

"Vybrali jsme toto datum jako ideální pro přeměnu. Také na Galaxii jsme vlastně začínali NHL," prohlásil ředitel kanálu Nova sport Marek Kindernay. Galaxie je v sídle Novy na Barrandově už půl roku a zatím si tuto změnu pochvaluje. "Spojili jsme redakce, takže v současné době máme pětačtyřicet komentátorů či redaktorů. Na Nově jsme našli skvělé zázemí a jsme spokojeni," dodal Kindernay.

Více než šest let Galaxie Sport

Kindernay byl před více než šesti lety u zrodu programu Galaxie Sport. "Urazili jsme velký kus cesty a jsme rádi, že přichází tato tranformace. Bereme si na nový kanál celý tým lidí. Navíc máme přes jeden a půl milionu předplatitelů v Česku a Slovenské republice a věříme, že tento počet bude ještě narůstat," řekl Kindernay.

Čím má Nova sport oslovit nové diváky?

"Na přeměně pracujeme už devět měsíců a je za námi hodně práce. Uvažovali jsme o této změně a podle různých průzkumů je to správný krok. Nejhmatatelnějšími změnami je grafika a logo. Připraveno bude asi 150 znělek," nastínil Kindernay.

A teď to hlavní! Televizní program

"Hlavní doménou zůstanou přenosy z fotbalové Premier League a hokejové NHL. V obou případech ale připravujeme řadu novinek, včetně studia. Z anglické ligy odvysíláme 190 zápasů za rok, z NHL téměř 150 přenosů," oslnil Kindernay čísly. "Fotbalovou nabídku jsme rozšíříli o Anglický pohár, francouzskou ligu a záznamy ze španělské ligy," dodal.


Dalšími sporty, které Nova Sport nabídne, budou tenisové turnaje ATP Masters serie, golfové turnaje, boxerské zápasy a přenosy ze zámořských soutěží. Basketbalových NBA, WNBA, baseballové MLB a amerického fotbalu NFL. "Chybět nebudou ani motoristické sporty. Budeme pokračovat ve vysílání kvalifikace Formule 1, navíc zařadíme tréninky. Přímé přenosy budou nadále k vidění v televizi Nova," upřesňoval Kindernay.


Hlavní zpravodajskou relací bude Sport 21, která se bude vysílat každý den ve 21 hodin. Novinkou pro tuto relaci jsou čtyři moderátorky včetně jedné slovenské.

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události