Hokej

Fanoušci na Ručinského pískali, přesto jim po zápase poděkoval

Fanoušci na Ručinského pískali, přesto jim po zápase poděkoval

Martin Ručinský, hokejista pražské Sparty , v prvním kole O2 extraligy zavítal se svým týmem na led Litvínova. Čekal, že fanoušci budou pálit jeho dres, vše ale proběhlo bez problémů.

Pro Martina Ručinského měl zápas Sparty v Litvínově zvláštní příchuť. Vrátil se do míst, kde hokejově vyrůstal. Tentokrát ne jako pomocník, ale spíše jako lupič, který si se svým nynějším zaměstnavatelem přijel pro tři litvínovské body. Fanoušci mu ale svůj nesouhlas s přestupem do holešovického klubu dali jasně najevo. Když vyjel na led Zimního stadionu Ivana Hlinky, strhl se hromový pískot a mezi diváky bylo vidět několik transparentů, které odsuzovaly jeho angažmá v pražském celku.

Ručinský: Čekal jsem to horší

"Popravdě řečeno jsem čekal, že to bude daleko horší. Myslím si, že lidi byli perfektní. Říkalo se, že se bude pálit můj dres a nevím co všechno, řekl po utkání zkušený útočník. Pískání, které se ozývalo prakticky při každém jeho dotyku s pukem, bral Ručinský jako samozřejmost. "Prožil si to tady i Vláďa Růžička a Pepa Beránek. Mě to nevadilo.“

Růča = Zaprodaný šmejd!

Alby + Guma = Patrioti! Ani takovéhle transparenty Ručinského nerozhodily. "Bylo jasné, že tady nějaké emoce budou, ale samotný zápas byl v pohodě. Byl ve sportovním duchu z našeho i litvínovského pohledu. Vše proběhlo v klidu. Byl to luxus, se kterým odsud mohu odjíždět,“ zhodnotil Ručinský. "Myslím si, že celá ta věc byla hodně zveličená. Hodně se k tomu napsalo, ale já už bych to rád uzavřel a pohnul se dopředu," zakončil hokejový matador téma fanoušků. I přes veškerý pískot a nelichotivé transparenty směrem k jeho osobě Ručinský po zápase litvínovskému publiku poděkoval.

Se svým výkonem spokojený nebyl

"Nehrál jsem dobře. Sice jsme vyhráli, ale za sebe opravdu spokojený být nemůžu, řekl hráč, který se v utkání více zviditelnil snad jen nastřelenou tyčkou domácí branky. "Hrál jsem doma, na stadionu mého mládí. Nebylo to pro mě jednoduché a nehrálo se mi úplně nejlíp," popsal sedmatřicetiletý útočník Sparty. Na otázku, zda byl nervózní odpověděl: "Neřekl bych, že jsem byl nervózní, ale něco tam určitě bylo.“ Z vítězství měl radost a pochválil především výkony Ondřeje Kratěny a Jakuba Langhammera.

Atraktivní utkání…

Litvínovští dokázali dvakrát smazat vedení Sparty a po dvou třetinách byl vyrovnaný stav 3:3. Sparťaně ale svého soupeře srazili na kolena v záverečné třetině, kdy mezi devátou a dvanáctou minutou dvakrát skórovali. Góly navíc přišly po velkém tlaku hráčů Litvínova, kteří ale své tři velké šance nevyužili. "Litvínov hrál výborně, po druhé třetině mohl vyhrát kdokoliv," zhodnotil Ručinský průběh zápasu.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události