Motorsport

Niki Lauda se oženil. Vzal si ženu, která mu darovala ledvinu

Niki Lauda se oženil. Vzal si ženu, která mu darovala ledvinu
Zdroj: oficiální zdroj

Trojnásobný mistr světa F1 se potají oženil. Jeho manželkou se stala přítelkyně Birgit Wetzingerová.

Svatba se konala utajeně ve Vídni už 25. srpna. "Je to tak. Chci chránit svůj osobní život, a proto k tomu nebudu nic dodávat. Nejsem Boris Becker,“ přiznal sňatek německým médiím devětapadesátiletý Niki Lauda.


Po roce známosti mu darovala ledvinu


Nová paní Laudová je pro Nikiho opravdu osudovou ženou. Před třemi lety ho postihl těžký zánět ledvin a v úvahu nepřipadalo nic jiného než transplantace ledvin. S Birgit v tu dobu chodil pouhých osm měsíců. Zkuste se vžít do té situace: krátce chodíte s mužem, který je o třicet let starší než vy, a teď máte udělat tak důležité rozhodnutí, jako dát někomu vlastní ledvinu. Birgit ale neváhala: "Když vyšlo najevo, že přicházím jako dárkyně v úvahu, bylo mi jasné, že Niki mou ledvinu dostane."


Zdroj: oficiální zdroj

Brzy se ukázalo, že ledvina není jediným orgánem, který v Laudově těle patří Birgit. Velmi brzy to bylo i srdce. Lauda se zamiloval a o své přítelkyni mluvil všude jako o „milované Birgit“. Teď jsou už tři týdny manželé.


S manželkou se seznámil na palubě letadla


„Obřad trval asi čtyři minuty a bylo hotovo,“ popsal Niki Lauda svatbu, na které byli jen dva svědkové a nejbližší rodina. Lauda se ženil už podruhé. S první manželkou má dva syny, rozváděl se v roce 1991.


Když vlastnil leteckou společnost Lauda Air, seznámil se s pohlednou letuškou Birgit. Brzy se mezi nimi vytvořil vztah, který po necelém roce prošel těžkou zkouškou. Oba dva všechno společně zvládli. Teď jsou z nich manželé a dohromady je pojí mnohem víc než jen snubní prstýnek. Jejich vztah je doslova otázkou života  a smrti.

hav, jed, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události