Fotbal

Teplický Lukáš nesmí za faul na Müllera hrát v šesti zápasech

Lukáš pyká za svůj brutální faul, který do sportu nepatří.

Teplický fotbalista Petr Lukáš si za úder loktem do obličeje příbramského protihráče Martina Müllera ve čtvrtém kole první ligy nezahraje v šesti zápasech. O trestu rozhodla na čtvrtečním zasedání disciplinární komise svazu.

Exemplární potrestání?

Když byla oznámena výše trestu, v sále zavládlo překvapení. Nikdo z přítomných totiž netušil, že by trest mohl být tak přísný. Připomeňme jen, že Sparťan Řepka za incident v Teplicích, kdy napadl kameramana České televize, dostal trest na sedm zápasů.


"Závažnost provinění je navíc v tom, že k zákroku nedošlo v souboji o balon, jako tomu bylo v jiných případech, ale mimo boj o míč. Hráč Lukáš se dokonce podíval, v jaké pozici je Müller, udeřil ho loktem a pak teprve skákal na míč, který padal po rohu. To je samozřejmě závažné provinění," uvedl předseda Disciplinární komise Alexander Kárloyi a dodal: "Trest je na spodní hranici. Přihlédli jsme totiž k tomu, že hráč Lukáš neměl jiné prohřešky," prohlásil Károlyi.


Lukáš odmítl rozsudek komise jakkoli komentovat. "Nezlobte se, prosím," odvětil a rychle spěchal ze Strahova.

Podle Lukáše je případ zmedializovaný

Viník Lukáš se hájil tím, že nejednal v emocích a že celý případ byl nafouknutý zástupci médií. "Co jsem viděl na videu, tak to ani nevypadalo tak hrozivě. Běžela teprve desátá minuta, rozhodně jsem neměl důvod jednat v emocích," řekl Lukáš a upozornil, že celý případ je podle něj až příliš zmedializovaný.

Potrestán byl i sudí Franěk

Komise rozhodčích zároveň omezila sudímu Fraňkovi a jeho prvnímu asistentovi Robertu Kubáňovi na jeden zápas delegaci a snížila jim známky. "Komise rozhodčích jednoznačně konstatovala, že Lukáš měl být vyloučen a že se rozhodčí dopustili chyby. K tomu jsme samozřejmě také přihlédli," vysvětlil Károlyi.


Finanční trest prý není v podobných případech obvyklý. "Samozřejmě i taková úvaha byla, ale finanční trest jsme použili v těch situacích, kdy došlo k faulu přímo v souboji o míč, což nebyl tento případ. Výjimečnost je v tom, že Müller byl zraněn, následkem toho musel odstoupit ze hry a absolvovat dvě operace," doplnil šéf disciplinárky.


Besta loni vyvázl jen s pokutou

V loňské sezoně za podobný zákrok loktem dostal Aleš Besta jen pokutu. Brněnský útočník ve výskoku sestřelil ostravského obránce Radima Řezníka, a ten byl s těžkým otřesem mozku převezen do nemocnice. Besta za zákrok dostal jen žlutou kartu, a protože se na jednání Disciplinární komise omluvil, dostal jen peněžitý trest.

Jak se vše seběhlo?

Při zápase čtvrtého kola Gambrinus ligy mezi Teplicemi a Příbramí hráč Lukáš ve výskoku udeřil protihráče Martina Müllera loktem do obličeje. Müller byl viditelně otřesen, ale chtěl pokračovat v utkání a vrátil se na hřiště. Ochromující bolest ale příbramského obránce donutila vystřídat. Musel se podrobit dvojnásobné operaci, která mu spravila zlomenou čelist pomocí kovových drátů. Doba léčení se odhaduje přibližně na šest týdnů. Müller by tak mohl začít trénovat za čtyři týdny.


Nezbedné lokty Gambrinus ligy

Stoper Teplic rozhodně není jediný, kdo za své “svévolně poletující“ lokty vyfasoval trest. Za poslední tři roky pykali za ten samý prohřešek i kladenský středopolař Tomáš Strnad, známý šibal Rudolf Otepka či útočník Petr Smíšek. Prvně jmenovaný dostal třízápasový distanc, ostatní dva stáli zápasy čtyři.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události