Sport

Kreuziger si opět polepšil

Český cyklista Roman Kreuziger dojel v dalším závodě Kolem Missouri na pátém místě.

Skvělé páté místo vybojoval český cyklista Roman Kreuziger ve čtvrté etapě závodu Kolem Missouri a v celkovém pořadí se posunul na sedmou pozici.

Pořád byl v kontaktu se špicí

Kreuziger přijel do cíle 153 km dlouhé trasy v osmičlenné skupině, která marně stíhala jednoho uprchlíka, kterým byl Kanaďan Michael Barry. Člen stáje Columbia vyhrál s luxusním náskokem 46 sekund a připsal si první vítězství po třech letech. "Hnal jsem se až do cíle, protože nikdy nevěřím rozestupům, které na trati hlásí funkcionáři," uvedl Barry, který kvůli zápalu plic zmeškal celou minulou sezonu.


Kreuziger svým pátým místem potvrdil dobrou formu a ještě vylepšil své umístění z časovky, ve které skončil jedenáctý.


Etapa se jela ve velmi svižném tempu, vítěz dosáhl průměrné rychlosti přes 46 km/h. Hlavní pole tempu nejlepších nestačilo a přijelo do cíle se ztrátou přes 18 minut. V jedné z mnoha skupinek před pelotonem dorazil druhý český účastník Richard Faltus, který za Barrym zaostal o 49 sekund a poskočil na celkové 19. místo.


Vedoucí muž průběžného pořadí, Američan Christian Vande Velde, dojel na čtvrtém místě a před Australanem Rogersem má více než dvacetivteřinový náskok.

Výsledek - 4. etapa (153 km):

1. Barry (Kan.) 3:16:03, 2. Baumann (Něm.), 3. Wyss (Švýc.), 4. Vande Velde (USA), 5. Kreuziger (ČR), 6. Rogers (Austr.) všichni -46, ...14. Faltus (ČR) -49.

Průběžné pořadí:

1. Vande Velde 12:05:13, 2. Rogers -21, 3. Tuft (Kan.) -43, 4. Hincapie -1:03, 5. Danielson (oba USA) -1:27, 6. Day (Austr.) -1:28, 7. Kreuziger -1:54, ...19. Faltus -7:23.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události