Fotbal

Dva roky za doping pro brazilského fotbalistu

Dva roky za doping pro brazilského fotbalistu
Zdroj: oficiální zdroj

Brazile Ricardo Lucas alias "Dodo“ si na dva roky odpočine od fotbalu.

Arbitrážní sportovní soud (CAS) potrestal ve čtvrtek brazilského fotbalového útočníka týmu Fluminense Doda za opakovaný doping. Čtyřiatřicetiletému hráči byl v těle prokázán nepovolený amfetamin.

Nedá si pokoj...

Pro "Doda“ to byl již druhý dopinkový prohřešek. 14. června 2007 byl totiž v jeho vzorku moči nalezen fenproprex. Stalo se tak v době, kde ještě oblékal dres Botafoga a pozitivní vzorek lékaři odhalili po utkání s Vasco de Gama. Tehdy se Dodo odvolával na kofeinové tabletky, které užíval a brazilský soud ho omilostnil.

Vyloučen z týmu

Mezinárodní antidopinková agentura (WADA) a Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) však případ registrovaly a při dalším prohřešku na něj upozornily. Dodo tak nyní dostal dvouletý trest, který začal platit ale už v prosinci 2007 a vyprší 7. listopadu 2009. Do trestu se totiž započítává doba, během které už za prohřešek pykal. Trest nebude mít žádný vliv na výsledky mužstva Fluminense, které už v pondělí na svých stránkách oznámilo, že Dodo již není jeho hráčem.


"Dodo" v současné době cestuje s rodinou a o průběhu soudu se nechává informovat. K celé záležitosti se ale odmítl vyjádřit.


V devadesátých letech odehrál za brazilskou reprezentaci 5 zápasů a dal v nich 2 góly.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události