Fotbal

Silva je na tři měsíce mimo hru

Valencia má problém, zranil se jí klíčový záložník.

Španělský reprezentační záložník David Silva musí na operaci s poraněným kotníkem a svému klubu bude chybět nejbližší tři měsíce.


Může za to klasické “okopávání“


Klubový doktor António Giner rozhodl, že Silva musí podstoupit operaci kotníku a po zákroku bude jeho rehabilitace trvat nejméně do Vánoc. Jen klid a cvičení s fyzioterapeutem totiž Silvův stav nezlepšilo. Operaci absolvuje u renomovaného speciality v Barceloně.


Paradoxní je, že žádný konkrétní zákrok tyto problémy nezpůsobil. "Spíše šlo o více ran do stejného místa. Ve vazech v kotníku tak vznikl zánět, který musíme odstranit až operací," potvrdil Giner. Silva podstoupí operaci příští čtvrtek, tři týdny nebude na nohu moct došlápnout, ale poté už by měl zahájit rehabilitaci.


Pro kreativního fotbalistu, po kterém pošilhává řada předních evropských velkoklubů, se jedná o první závažnější zranění v kariéře.

hum, mediafax, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dortmund po sezóně vyhodil trenéra

Německý velkoklub Borussia Dortmund v pátek oznámil, že po společné analýze uplynulé sezony rozvázal spolupráci s dosavadním hlavním koučem Marco Rosem. 45letý trenér u klubu působil jednu sezonu. S týmem skončil na druhé příčce Bundesligy, ale v evropských soutěžích nezaznamenal větší úspěch. Kdo ho na postu lodivoda nahradí zatím není jasné. Nejpravděpodobněji by by ale měl Roseho nahradit Edin Terzič.