Fotbal

Fanoušci Newcastlu vyjdou protestovat do ulic

Nelíbí se jim vyhazov oblíbeného kouče Kevina Keegana.

Jak jsme před týdnem jako první informovali, v Newcastlu se schyluje k velkému třesku. Vše odstartovalo odvoláním kouče Strak Kevina Keegana, který patří k největším oblíbencům fanoušků. Důvodem rezignace Keegana byly trvající neshody s vedením ohledně hráčské politiky. Keegan uvedl “Můj názor je ten, že trenér musí mít právo vést tým a klub by ho neměl šidit." Odchod Keegana fanoušci připisují hlavně majiteli klubu, kterým je Mike Ashley. Proti němu tak chtějí v sobotu před ligovým zápasem s Hullem vyjít do ulic.

Do ulic vyjdou stovky naštvaných fanoušků

Ve městě by mělo dojít až k pěti různým demonstracím. Všechny se budou konat v blízkosti stadionu St. James Park. K protestům má dojít před i po zápase s Hullem, jehož výkop je naplánován na 16 hodin.V průběhu týdne došlo ke schůzce "Krále Keegana“ a majitele klubu Ashleyho, ale jednání kompromis nepřineslo. "Ashley s Keeganem se na páteční schůzce snažili vyřešit několik věcí, na něž měli rozdílný pohled. Nicméně nedokázali najít řešení, které by uspokojilo obě strany," píše se v prohlášení asociace ligových trenérů LMA. V současné době není jasné, zda oba muži budou pokračovat v jednání. Je možné, že vše bude záviset na počtu lidí, kteří se budou účastnit demonstrací. Jedno je jisté: v zápase proti Hullu povede Newcastle Chris Hughton.

Protestovat bude 65 procent fanoušků

Alespoň to tvrdí výsledky ankety, s kterou v pátek vyrazil do ulic prestižní deník The Journal. Jeho redaktoři oslovili tři tisíce fanoušků Newcastlu a 65,2 % z nich zvažuje nějakou formu protestu proti rozhodnutím svého klubu. Ve městě proto byly posíleny složky a dá se očekávat, že Newcastle zažije velmi divoký sobotní den.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události