Fotbal

Ronaldo do Manchesteru City? Neprošel lékařskou prohlídkou!

Vedení klubu od jednání s mistrem světa Ronaldem ustoupilo po zhlédnutí jeho zdravotní dokumentace.

Brazilec Ronaldo tak přišel o možné angažmá v Manchesteru City. Kvůli vážnému zranění kolena od ledna nehrál, ale rehabilitoval a dával se dohromady. "Měli jsme o něj zájem, ale jen za určitých podmínek. Mluvili jsme o tom s ním i jeho zástupci," řekl internetovému serveru britského deníku The Guardian mluvčí klubu

S dohody nakonec sešlo

"Po krátkém jednání jsme se rozhodli od angažování Ronalda ustoupit," dodal. Radost z vidiny nového angažmá tak vydržela Ronaldovi jen pár hodin.


"Moc se mi líbí plány, které mi vedení Manchesteru City ukázalo," citoval ráno brazilského útočníka The Guardian. "Chtějí udělat z klubu jeden z nejlepších týmů v Evropě a cítím, že bych mohl pomoci," dodal dvojnásobný vítěz prestižní ankety Zlatý míč.

S Robinhem si nezakope

Ronaldo si tak podle všeho nezahraje s krajanem Robinhem. Čtyřiadvacetiletého útočníka koupili noví majitelé City ze Spojených arabských emirátů za rekordních 42 milionů eur (1,04 miliardy korun).


"Nabídka od nich byla ta nejlepší, kterou jsem dostal. Navíc by bylo hodně zajímavé zahrát si s Robinhem. Spolu bychom mohli klidně nastřílet přes padesát gólů," dodal Ronaldo.

Po operaci přišly problémy s nadváhou

Bývalá hvězda Barcelony, Interu Milán, Realu Madrid a AC Milán nehraje od ledna, kdy si v italské lize vážně poranila koleno. Poté se Ronaldo podrobil operaci a od té doby zaujal spíš zprávami o svém boji s nadváhou. Dvojnásobný nejlepší evropský kanonýr je navíc od léta, kdy ho AC uvolnilo, bez angažmá. Světový šampión z let 1994 a 2002 od té doby trénuje v brazilském Flamengu. "Miluji Flamengo, ale klub moc dobře ví, že si musím v Evropě spravit pověst," prohlásil Ronaldo.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události