Fotbal

Ostrava uvidí slavného Michaela Laudrupa

Fotbalisté Sparty, Slavie a ostravského Baníku ve čtvrtek vstupují do boje o postup do základních skupin Poháru UEFA

Pouze s torzem základní sestavy dnes odlétají fotbalisté Sparty k utkání Poháru UEFA, které sehrají s Dinamem Záhřeb. Kromě kapitána Patrika Bergera budou letenským chybět Kušnír, Kučera a Kladrubský, kteří přijdou o svůj pohárový start kvůli žlutým kartám z kvalifikace Ligy mistrů.

Berger jako Šmicer?

Na rozdíl od tří „K“ si Berger nezahraje kvůli nataženému stehennímu svalu, kvůli čemuž chyběl i v nedělním ligovém utkání v Brně. K pohárovému utkání měl být sparťanský kapitán k dispozici, ale lékaři nechtějí nic uspěchat. “Zatím trénuje pouze bez balonu. Nechtěli jsme riskovat zhoršení jeho zdravotního stavu, a tak jsme ho nechali doma,“ uvedl na klubovém webu Vítězslav Lavička.


Trenér Sparty musí nutně doufat, že Berger nebude sledovat příklad dalšího navrátilce Vladimíra Šmicra, jehož seznam zranění od návratu do české ligy by vydal na chorobopis zasloužilého válečného veterána.

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti

Jak je utkání v Záhřebu pro Spartu důležité, dokazuje důkladná předzápasová příprava, která začala vlastně už při ligovém střetnutí v Brně. Lavička do týmu vrátil Kisela a Kúdelu, na post stopera přešel Voříšek. "Některé věci jsme si vyzkoušeli a osvědčily se," liboval si kouč.


Stejně velký význam přikládá Lavička teoretické přípravě. Sparťané už v pondělí obdrželi od trenéra Lavičky fascikl se složkou o Dinamu a jeho hráčích, další taktické rady dostali při poradě u sestřihu videozáznamu z dvou předchozích utkání. "Dvě utkání pro nás sledoval Dan Drahokoupil, další cenné rady jsme dostali také od Tomáše Hübschmana, jehož Doněck vyřadil našeho soupeře v předkole Ligy mistrů," vyzdvihl Lavička pomoc někdejšího sparťana.


Sparta trénovala naposledy na Letné v úterý, do Záhřebu vyrazí z ruzyňského letiště v 10:30, na stadionu Maksimir absolvuje ještě týž den od 19:30 oficiální trénink. Čtvrteční zápas začne ve 20:45 a žádná česká televizní společnost ho vysílat nebude.

Slavia spoléhá na góly Necida

Na rozdíl od Sparty sehraje její pražský rival Slavia Praha první utkání o postup do pohárové Evropy v domácím prostředí, kde přivítá rumunský klub FC Vaslui. Ten v poslední ligovém zápase s Dinamem Bukurešť, které sledovali v hledišti asistent trenéra Pavel Řehák a sportovní ředitel Michal Šrámek, prohrál brankou ze závěru utkání 0:1.


Slavia v posledním utkání domácí soutěže porazila Jablonec 2:0, když oba dva góly obstaral Tomáš Necid. Na brankovou potenci nejlepšího ligového střelce budou sešívání spoléhat i proti rumunského soupeři. Budou přitom doufat, že si nevybral všehcno střelecké štěstí už v zápase se Severočechy. „To uvidíme ve čtvrtek, jestli jsem si něco nechal, nebo ne,“ uvedl Necid na klubových stránkách.

V Ostravě se představí Michael Laudrup

I Ostravský Baník začíná svoji pouť za vysněným postupem do základní skupiny Poháru UEFA na svém stadionu. Fotbalisté moskevského Spartaku přicestují ve středu do Ostravy motivováni příchodem trenéra Michaela Laudrupa. Dánský kouč převzal tým oficiálně v neděli a od té chvíle připravuje mužstvo na čtvrteční pohárový souboj s Baníkem, který bude premiérou slavného internacionála na lavičce ruského klubu. Příchod nového kouče přivítal i Radoslav Kováč a s dalšími spoluhráči bude chtít trenérovi dopřát co nejpříjemnější debut v novém působišti.


Už na Laudrupově tréninku bylo prý vidět, že tým může pod jeho vedením ožít. "Trénink měl hlavu a patu, hodně jsme byli s míčem, bylo to i zábavné," uvedl Kováč. Osobně věří, že jedním z prvních kroků nového šéfa bude, že hráči stráví méně času na neoblíbené báze, která podle reprezentačního obránce ještě nikomu nic nevyhrála.

Podle Kováče bude Baník nebezpečný, i když se mu v lize nedaří

Kováč věří, že na Bazalech jeho tým uhraje dobrý výsledek pro odvetu. A to prý i přesto, že zápasy v lize a poháru bývají naprosto odlišné. "Tím myslím především Baník, který se také trochu trápil v lize. Jenže poskládán je ze samých zkušených kluků, určitě to bude pořádná bitva. Snad ale nepojedeme s prázdnou," doufal jeden z dvojice českých fotbalistů v sestavě Spartaku.


Také Martin Jiránek by prý ve čtvrtek měl hrát. "V sobotu to vynechal, trochu ho táhnul sval, ale ve čtvrtek už bude připravený. Přiletíme do Ostravy oba," řekl.


Spartak se sešel už v úterý, na báze potrénoval a strávil noc, ve středu dopoledne vyrazí směr Ostrava, kde se ubytuje v novém hotelu Park Inn. Do severomoravské metropole by mělo přímo z Ruska dorazit podle Kováče asi na pět set fanoušků.

jvl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události