Fotbal

Další klub Premier League bude brzy patřit arabským šejkům

Demonstrace fanoušků zatlačila majitele Newcastlu Ashleyho do kouta. O klub se zajímá čínský podnikatel i arabské subjekty.

Hlas lidu, hlas boží, chtělo by se říci. Ale neplatí to tak úplně. Jak jsme dříve informovali, fanoušci Newcastlu byli nespokojeni s tím, že vedení klubu nechalo odejít kouče Kevina Keegana, který byl v klubu považován za mesiáše. Fanoušci věřili, že tradiční tým opět dostane na přední příčky v anglické Premier League.


Proto svolali demonstrace, kterých se zúčastnilo několik tisícovek příznivců Strak. Ale demonstrace neznamenaly jen nervozitu majitele, ale i špatnou psychickou pohodu hráčů, kteří prohráli s nováčkem z Hullu 1:2.

Ashley: Takhle už to dál nejde

"Pokaždé, když do klubu přišel nový trenér, tak si přivedl i své hráče a stálo nás to miliony liber. Takhle už to dál nejde. Je to šílené a já nemám neomezené zdroje,“ uvedl Ashley, který podle jeho propočtů do klubu vložil přes 234 milionů liber. "Ale pokud se nenajde někdo, kdo dá fanouškům to, co žádají, tak budu pokračovat ve svém stylu vedení klubu a budu ho dál vést jako firmu, která musí generovat zisk,“ vysvětlil svou strategii.

"Navíc já jsem táta, který už nemůže brát své děti na fotbal. Spolupracovníci mne varovali, že bych mohl být inzultován. Hrozně mne to mrzí, protože se pořád považuji za fanouška Newcastlu,“ dodal Ashley

Kdo má o klub zájem?

Podle informací ze zdroje blízkého klubu majitel Newcastlu Ashley odletěl jednat od prodeji týmu arabským investorům. Konsorcium Dubai Sports City by si chtělo rozšířit své majetkové portfolio o tým anglické ligy, mají ale vážného konkurenta. Mohammed bin Rashid al-Maktoum, který šéfuje společnosti Zabeel Investments údajně nabídl Ashleymu za vlastnictví Newcastlu 480 milionů (asi 14,5 miliardy korun). Mluvčí Zabeel Investments ale tyto zprávy dementoval.

Fanoušci chtějí vyhnat Ashleyho z města

Nejistota další budoucnosti určitě nefunguje jako magnet na potenciální zájemce o trenérskou stolici v Newcastlu. Spíše je to naopak. Každý trenér v okolí se bojí svou budoucnost spojit s klubem, kde mají fanoušci až mýtickou moc. Ti se nyní rozhodli, že budou demonstrovat, dokud nevyženou Ashleyho z města. Nestačí jim, že prodá svůj podíl v klubu, ale chtějí jeho úplné vystěhování z Newcastlu.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události