Fotbal

Rosický: Koleno mi dalo signál ´bacha Roso, nepřeháněj to!´

Rosický: Koleno mi dalo signál ´bacha Roso, nepřeháněj to!´

Reprezentační kapitán léčí vleklé zranění kolene. Hrát chtěl už v září, ale zatím Arsenalu i národnímu týmu chybí.

Ve středu se na stránce jednoho britského deníku objevila zpráva, že Rosickému hrozí konec kariéry. Cože? Bez Rosického? To snad ne, děsili se fanoušci. Jeho agent Pavel Paska se k celé situaci nechtěl vyjadřovat a zprávu označil za mediální kachnu.


Na svých internetových stránkách ale Rosický podal vysvětlení. Prý sice všechno nejde úplně tak, jak by si přál, ale rozhodně nepanikaří. Věří, že stejně jako řada jiných fotbalistů se může i po dlouhé pauze vrátit do vrcholové formy.

Zatím prý běhá jako Kenenisa Bekele…

Před měsícem sliboval, že by chtěl v září běhat jako Usain Bolt. Nyní uznává, že trochu přestřelil. „Zářijový termín mého návratu byl spíše takový odhad situace, když jsem byl v první fázi rehabilitace a kondičního tréninku. Teď místo toho, abych běhal jako sprinter Bolt, běhám jako vytrvalec Kenenisa Bekele,“ uvedl Rosický.Atletiku má Rosický docela rád, ale fotbal to určitě není. Zvlášť když se pro něj asi narodil. „Všechno šlo docela dobře, v tréninku jsme přidávali, už jsem běhal v pohodě i čtyřicetiminutové fartleky, operované koleno to snášelo celkem dobře,“ vysvětlil na svých webových stránkách. „Pak jsem začal dělat jednoduché věci s balónem, s lehkými přihrávkami placírkou, a to taky docela šlo. Ale přišly maličko složitější věci s míčem v pohybu a kolenu začaly vadit prudší změny směru,“ dodal reprezentační kapitán. „Koleno se ale ozvalo a poslalo mi jasný signál: Bacha, Roso, nepřeháněj to, dáváš mi pěkně zabrat. Na tohle ještě nejsem dost fit, tak uber!“

Uber! Řekli i doktoři

"Mluvil jsem o tom s našimi doktory v Arsenalu, kteří vážně pokývali hlavami a řekli mi, ať uberu na minimum," prozradil Rosický. Zranění podkolenní šlachy zrovna v tom příslušném místě prý není běžná věc, takže s tím jen málokdo má nějaké zkušenosti. "Doktor v Arsenalu mi říkal, že se s tím za posledních deset let potkal dvakrát. Proto ten první odhad poněkud nevyšel,“ vysvětlil.

Raději by tvrdě makal, ale doktory poslechne

Rosickému snížená tréninková zátěž nevyhovuje, ale raději bude doktory poslouchat, než aby to zase "přepálil“. "Říkají mi – trpělivost, trpělivost. Jasně, ale zkuste to vydržet, když vám skoro celý život nic nebylo a najednou jste už osm měsíců mimo hru,“ narazil na skutečnost, že pořádně nehraje od ledna, kdy se zranil v utkání s Fulhamem. Sice to pak ještě zkusil proti Newcastlu, ale po deseti minutách šel do kabiny.

Metr do vzduchu rozhodně neskáče…

"Nejsem zrovna v náladě, jako kdybych dal hattrick, ale nepanikařím. Spousta lepších hráčů zažila, že si kvůli zranění i rok nekopli a pak váleli líp než předtím. Třeba Ivan Hašek ve Štrasburku. Snad to taky přežiju,“ uvedl zklamaně, ale s nadějí do budoucna.Co si bez něj reprezentace počne?

Je jasné, že kapitán národního týmu vynechá říjnové kvalifikační zápasy v Polsku a proti Slovinsku. Trenéru Radovi tak zase bude chybět hráč, který umí dát fantastickou finální přihrávku, podržet míč a i skvěle zakončit. Ale neklesejme na mysli. V Severním Irsku to čeští reprezentanti také zvládli, tak snad zvládnou i další zápasy bez "Rosy". Jak to s "Malým Mozartem" bude dál, ukáže až čas.


Přejme mu rychlé uzdravení a brzký návrat na fotbalové trávníky. Určitě je toho ještě mnoho, co nám ze svého fotbalového umění může ukázat, a jak může českému fotbalu pomoct k velkému úspěchu.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události