Hokej

Havlát přitahuje zranění: v kempu Chicaga přišel o zub

Martin Havlát chtěl trenérům Chicaga ukázat, že se už nemusí bát o jeho zdraví. Hned na to si ulomil zub.

Hned v prvním přípravném zápase Chicaga se český útočník zranil. Je to zranění k smíchu v porovnáním s tím, co už má za sebou. Do vzduchu vylétla hokejka, zatočila se a když padala k ledu, zasáhla zrovna obličej Martina Havláta. Všechno skončilo kusem odštípnutého zubu. Je to vlastně symbolické. Český útočník je něco jako magnet na zranění.

Havlát – věčný smolař na zranění

Je mu 27 let, a přesto ještě nikdy v kariéře neodehrál v NHL plnou porci 82 zápasů. Havlátův lékařský záznam jenom za poslední tři roky připomíná chorobopis válečného veterána. Loňskou sezonu začal tak, že si hned v prvním zápase poranil rameno a vynechal 22 zápasů. Na přelomu roku ho ze hry vyřadilo zranění třísel. Na konci února se znovu ozvalo rameno a Havlát musel do Clevelandu na operaci.

Chicago zatím před nadcházející sezonou nehrálo žádný opravdový přípavný zápas. Utkání, kde Havlát přišel o zub, bylo jen soubojem spoluhráčů. Jedni byli oblečeni do červených dresů, druzí do bílých. Havlát se objevil v útoku společně s centrem Jonathanem Toewsem.

Havlát má nové spoluhráče v útoku

Kvůli Havlátovi se tedy rozbil nejlepší útok Chicaga ve složení Kane, Toews, Sharp. "Havlát je klíčový hráč,“ odůvodňoval změnu trenér Denis Savard. „A hrát s Toewsem, který je to samé, bude pro oba určitě dobrá změna.“ Změnu si pochvaluje i Toews: "Je to skvělé. Přece si nebudu stěžovat na to, že budu hrát s hokejistou, jako je Martin. Myslím, že to bude klapat.“

Havlát musí doufat, že návštěva zubní ordinace byla posledním pobytem v nemocnici, kterou v této absolvuje. Konečně už by chtěl odehrát sezonu bez zranění.

TN.cz/Roman Jedlička
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události