Fotbal

Za Arsenal nastoupí teenageři

Za Arsenal nastoupí teenageři

Historicky nejmladší sestavu vyšle do Carling Cupu trenér Arséne Wenger. Bude slavit úspěch?

Jaký bude věkový průměr hráčů Arsenalu v zápase proti Sheffieldu United? To je otázka, kterou si pokládá snad každý anglický fanoušek. Pokud se potvrdí předpoklady, na hřišti bude v dresu Arsenalu nejstarším hráčem Fabianski, kterému je 23 let a nejmladším je teprve šestnáctiletý Wilshere.

Wenger rád testuje v Carling Cupu

Trenér Arsenalu Arséne Wenger je pověstný testováním hráčů v zápasech Carling Cupu. Již v minulé sezoně posílal na hřiště velmi omlazenou sestavu, která se sice dostala daleko, ale na triumf v soutěži nedosáhla. Její pouť skončila v semifinále.
A testovat se bude i letos. Odchovanci londýnského klubu opět dostanou šanci. To nabízí fanouškům možnost prohlédnout si budoucí opory londýnského týmu před tím, než se stanou slavnými hráči. Jedinými „zkušenými“ hráči by měli být Bendtner, Fabianski, Song a Djorou, kteří již všichni dosáhli alespoň dvaceti let věku.

Nejmladší tým v historii

Novináři se Wengera zeptali, zda sestavu, kterou pošle na hřiště v úterý proti Sheffieldu United, bude tou vůbec nejmladší sestavou v historii. “Ano je to možné,“ uvedl Wenger. „V prvním mužstvu je mnoho hráčů kolem dvaceti let. V Carling Cupu některé z nich postavíme, ale většině hráčů bude od 16 do 19 let. V Arsenalu platí, že jednadvacetiletí hráči jsou považováni za zkušené.“

Na koho se těšit?

Na trávník vyběhne hned několik velmi zajímavých hráčů. Velkou pozornost budí Mark Randall, teprve osmnáctiletý útočník. Ten se v této sezoně pravděpodobně stane právoplatným členem prvního týmu. Do sestavy kanonýrů by mohl proklouznout i další teenager Gavin Hoyte, jeden z nejlepších hráčů v rezervním týmu. „Je velmi zajímavé sledovat novou generaci fotbalistů, která se dere na své místo na slunci. Je to vždy velmi zajímavý úkol pracovat s tolika mladými hráči,“ uvedl Wenger.


Zbývá jen odpovědět na jednu otázku. Bude mít takto mladý tým bez jasného vůdce dostatečnou kvalitu, aby si poradil s druholigovým Sheffieldem?

Předpokládaná sestava Arsenalu:
(v závorce je uveden věk hráče)
Fabianski (23) - Ogogo (18) - G Hoyte (18) - Song (21) – Djourou (21) – Randall (18) – Merida (18) – Ramsey (17) – Wilshere (16) – Vela (19) – Bendtner (20)

Petr Hrubec, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události