Fotbal

Wenger: Nejlepší mladíci, které jsem kdy měl

Wenger: Nejlepší mladíci, které jsem kdy měl

Kouč Arsenalu Londýn Arséne Wenger si libuje, že má k dispozici nejlepší mladé hráče, s kterými kdy pracoval.

Arséne Wenger splnil, co slíbil. Ve středu totiž postavil do zápasu Carling Cupu proti Sheffieldu základní sestavu s věkovým průměrem 19 let a Gunners vyhráli 6:0!

Wenger pěl samou chválu...

"To jsou nejlepší mladí hráči, které jsem kdy v Arsenalu měl,“ usmíval se Arséne Wenger. "Možná jsou mladí, ale nehrají jako děti. Nemusím mít obavy postavit kohokoliv z nich do Premier League, protože mají talent hrát na nejvyšší úrovni,“ přidal.


"Přesto jsem byl překvapen, jak dobře všichni proti Sheffieldu United hráli. Věděl jsem, že jsou dobří, ale zajímalo mě, jak si poradí s velkým zápasem před naplněným stadionem,“ obával se francouzský kouč. "Ale od gólmana až po útočníky se s tím všichni vyrovnali perfektně.“

O šest gólů se podělili tři hráči

Mexický útočník Carlos Vela stihl hattrick, Dán Nicklas Bendtner dvěma góly prodloužil svou střeleckou šňůru. Ale možná nejúžasnější dojem udělal teprve šestnáctiletý záložník Jack Wilshere, který měl prsty v pěti ze šesti gólů.


Wenger však nechtěl nikoho vyzvedávat. „Vypadali jsme jako fungující tým a na to jsem pyšný! Nyní je pro mě výzva tyhle kluky udržet pohromadě a v nejbližších letech je zapracovávat do prvního týmu.“

Fakta o utkání:

Arsenla - Sheffield United 6:0 (3:0)
Branky: 44., 50. a 87. Vela, 31., a 42. Bendtner, 57. Wilshere.

Základní sestava Arsenalu:
Lukasz Fabianski (23 let) - Gavin Hoyte (18), Alexandre Song (21), Johan Djourou (21), Kieran Gibbs (18) - Jack Wilshere (16), Aaron Ramsey (17), Mark Randall (18), Fran Merida (18) - Nicklas Bendtner (20), Carlos Vela (19).

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události