Motorsport

F1: Jaká je singapurská trať podle jezdců?

Tma není nevětším problémem pilotů F1. Spíše je znepokojuje hrbolatá trať.

Celý svět se obával, zda při prvním volném tréninku nezhasnou světla a nedojde ke katastrofě. Piloti instalovali na helmy antireflexní hledí, které je má ochránit před ostrým světlem a zajistit prostorové vidění. Třeba hledí Sebastiana Vettela je z polykarbonátu a nezničí ho ani žár 750 stupňů. "Sebastian uvidí i v noci prostorově,“ uvedl technik F1.Hamilton: Je to fyzicky náročný okruh

Na hrboly si stěžoval vedoucí jezdec pořadí Lewis Hamilton. "Trať mi přijde velmi přilnavá, takže se dá brzdit až velmi pozdě, což je pozitivní. Ale zase je na okruhu dost hrbolů, které rozhodí vůz z ideální stopy. Velmi mě překvapilo, že okruh je pro jezdce tak fyzicky náročný. To jsem nečekal,“ uvedl Hamilton, který si celkově trať nemůže vynachválit. "Je to tu báječné,“ dodal.

Alonso: Temné, hrbolaté, ale krásné

Bývalý vítěz celého seriálu formule 1 Fernando Alonso je s okruhem spokojený, ale má také nějaké výhrady. „Okruh je zajímavý. Velmi hrbolatý, hlavně u sedmé zatáčky. Musíme si na to dávat pozor. S osvětlením jsem spokojen, i když některé části trati jsou trochu v temnu. Ale pro diváky to je neskutečná příležitost zažít noční závod. Celkově jsem spokojen,“ uvedl Alonso, kterému momentálně patří sedmé místo.Piquet: Byla to zajímavá zkušenost


Další jezdec týmu Renault Nelsinho Piquet přiznal, že má před sebou ještě velký kus práce. Na svého kolegu Alonsa ztratil skoro půl vteřiny. "Byla to velmi zajímavá zkušenost pilotovat monopost v noci. Organizátoři odvedli skvělou práci, aby to umožnili. Monopost se choval dobře, ale ještě máme před kvalifikací dost práce, ale první signály jsou pozitivní," uvedl Piquet.

Trulli: Jsou zde ostré zatáčky


"Tato trať se liší od všech, na kterých jsem startoval. Jsou zde samé ostré 90 stupňové zatáčky a kolem nich je všude plno hrbolů. Hlavně doufám, že divákům se bude závod líbit, protože nastavit auto na hrboly je velmi složité. Pro náš monopost jsou hrboly velmi nepříjemné. Na sezení jezdců jsme o tom mluvili a také o výjezdu z boxů, které možná bude upraveno. Jezdce také zajímalo, proč jsou některá místa tratě málo osvětlená. Byla změněna i šikana číslo deset, protože hrboly na obrubníku byly nevyhovující,“ řekl Trulli.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události