Sport

Rekordmanka Špotáková: Hodně záleží na publiku

V Domažlicích se konal Poolympijský atletický mítink, na kterém se objevila současná i bývalá esa české atletiky v čele s Barborou Špotákovou, Janem Železným, Tomášem Dvořákem a Svatoslavem Tonem.

A bylo to příjemné páteční odpoledne. Na tamní stadion si našlo cestu přibližně sedm stovek diváků, kteří si celý program náramně pochvalovali. Součástí mítinku s názvem Hvězdné házení na Chodsku byla soutěž v hodu diskem, oštěpem a vrhu koulí. Třešničkou na dortu bylo klání v hodu pivním sudem.Hodně spokojen byl s celou akcí i jeden z organizátorů akce Jiří Královec. "Jsem rád, že se nám povedlo přilákat českou vrhačskou elitu. Počasí se nám povedlo, přišlo hodně lidí a atmosféra byla parádní," zhodnotil Hvězdné házení na Chodsku. "Všichni si to moc užívali. Akorát mě trochu mrzelo, že nemohla soutěžit Barbora. Ale co se dá dělat, zranění někdy přicházejí a věřím, že toho i po celé sezoně má už docela dost," připomněl zraněný kotník české oštěpařky.

Je lepší české nebo zahraniční publikum?

Na tuto otázku jsme se zeptali obou světových rekordmanů v hodu oštěpem Jana Železného i Barbory Špotákové. "Nedá se říct, které publikum je lepší nebo horší. Hodně záleží na místě, kde závodíte. Mně osobně se vždycky dobře závodilo v Ostravě, kde byla fantastická atmosféra a lidé mě tam hodně povzbuzovali,“ pochválil Železný slezské město. Ale nezapomněl dodat, že i ve Skandinávii mu publikum dodávalo potřebnou energii a sebevědomí.


Špotáková zase prozradila, že jí imponuje německé publikum. "Němci jsou v tomhle směru moc fajn, protože atletice rozumí, ale musím pochválit i české fandy. Třeba na Jabloneckém oštěpu bylo 6500 lidí a bylo to naprosto úžasné,“ vysvětlila. "Ale samozřejmě se musí povést den,“ dodala s úsměvem sympatická atletka.

Špotáková nesoutěžila, jen fandila a rozdávala autogramy

Největší zájem diváků samozřejmě budila olympijská vítězka a světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková. A na své fanoušky měla hodně času, protože kvůli lehce poraněnému kotníku nesoutěžila. Naplno se tak věnovala rozdávání autogramů a také povídání s ostatními atlety. Co si ale nenechala ujít byly hody diskem, oštěpem i koulí v podání bývalého desetibojaře Tomáše Dvořáka.

Dvořák celkově šestý

Na Tomáši Dvořákovi bylo vidět, že akci bere spíše jako zpestření všedního dne a do svých pokusů rozhodně nešel s vervou, na jakou jsme byli v jeho podání zvyklí při velkých atletických akcích.


V hodu diskem skončil atlet pražské Dukly na devátém místě výkonem 41,52 metru. Výsledky všech tří vrhačských disciplín se po závodě sečetli a byl vyhlášen vítěz Vrhačského trojboje. Stal se jím Jan Marcel z oddílu USK Univerzita Brno. Druhý skončil Antonín Žalský z ASK Slavia Praha, třetí místo bral Jan Tylče z Dukly. Tomáš Dvořák skončil v celkovém součtu šestý.

Jan Pavlíček s přispěním Jana Skaly, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události