Hokej

Tomáš Král pivo příliš nemusí

Tomáš Král pivo příliš nemusí
Zdroj: TN.cz

V sobotu se na stránkách tn.cz uskutečnil on-line rozhovor s prezidentem Českého svazu ledního hokeje Tomášem Králem.

Na ulici si ho možná nevšimnete, ale při bližším kontaktu poznáte, že před vámi stojí opravdová osobnost. Mluví tiše a rozvážně, neprovázejí ho velká slova, ale spíš systematická práce, která přináší výsledky.


K Plzni má stále blízko


Během několikaletého působení v Plzni, kde vykonával funkci generálního manažera, se mu podařilo vybudovat silné a ambiciózní mužstvo, které je zatím nejpříjemnějším překvapením této sezony. "Plzni fandím pořád, žádnou funkci už tam ale nevykonávám," dušoval se před čtenáři Král.


Ten díky svým diplomatickým schopnostem v létě zlákal do mužstva kanonýra Martina Straku,  o kterého se zajímala také obě pražská "S". "Prostě je tady," reagoval Král s úsměvem na otázku, čím ho vlastně zlákal.


Svaz potřebuje sedmdesátimiliónovou injekci


Úspěšný start plzeňských hokejistů renomovaného advokáta jistě těší, stav svazové pokladničky už ovšem nikoliv. Český hokej ještě v červnu vykazoval deficit 23 milionů korun a vážně se tehdy mluvilo o tom, že pokud se do konce kalendářního roku manko alespoň částečně nesníží, mohou nastat velké problémy.


"Pokud bychom příští rok chtěli začít s čistým stolem, musíme sehnat sedmdesát milionů," potvrzuje tíživé závazky svazu jeho současný prezident.


Čtenářům odpovídal rád a nad každou odpovědí se pečlivě rozmýšlel, přesto si neodpustil vtipnou poznámku. "Jak se mám? Výborně! Je sobota večer, kámoši sedí v hospodě a já to tu mydlím do počítače..." prohlásil s odzbrojujícím nadhledem.


Rozhovor

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události