Fotbal

Senzace: Nováček z Hullu vyloupil Arsenal

Arsenal – Hull 1:2.

Anglická liga zažila v posledním sobotním zápase opravdový šok. Slavný Arsenal s kádrem nabitým hvězdami nestačil na vlastním stadionu na nováčka z Hullu.
No povězte sami, vsadili byste si na výhru Hullu? Pokud ano, můžete si gratulovat. Za vsazených 100 korun by vaše výhra činila 1500!

Arsenal přišel o vedení

Přitom vše se od začátku zápasu vyvíjelo podle předpokladů. Arsenal Hull přehrával a tlačil se do šancí, proto bylo překvapením, že první poločas skončil nerozhodně 0:0. Trenér Arséne Wenger svým podřízeným asi o poločase pořádně vyčinil, protože hned od prvních minut druhého poločasu hrál Arsenal nátlakově a tlačil se do zakončení. Gól několikrát visel ve vzduchu, ale nakonec přišel paradoxně po vlastní brance McShana.


Místo toho, aby se Hull vzdal a rezignoval, tak na gól Arsenalu odpověděl krásnou střelou Geovanniho ze 30 metrů, který vymetl všechny pavouky z levého horního rohu branky, kterou hájil Almunia. Než se londýnský klub stačil vzpamatovat z šoku, přišla další rána. Hlavou se prosadil Daniel Cousin, který předskočil laxního Gallase, a dal tak „krásný dárek“ k jubileu Arséna Wengera, který v sobotu slavil přesně 12 let na lavičce londýnských Kanonýrů.

Ze zoufalého náporu branka nepadla

Zbytek utkání se nesl ve znamení nájezdů na branku Hullu, ale žádný nebyl přetavený v gól. Arsenal nastřelil díky Gallasovi břevno a měl několik stoprocentních příležitostí. Při některých měl Hull opravdu velkou dávku štěstí, ale většinu pochytal gólman Myhill, který předvedl opravdu výtečný výkon.
Když rozhodčí zadul naposledy do píšťalky, stadion Emirates stadium oněměl. Fanoušci domácích nevěřili, co že se to vlastně stalo. Jen příznivci Hullu ve svém sektoru hlasitě oslavovali zaslouženou výhru proti evropskému gigantovi.

Arsenal Londýn - Hull City 1:2 (0:0)

Branka: 50. McShane (vlastní) - 62. Geovanni, 66. Cousin.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události