Fotbal

Polák má natržený sval, reprezentaci nepomůže

Obvyklý člen zálohy výběru Petra Rady si poranil stehenní sval v pátečním zápase belgické ligy.

Osudný okamžik pro řízného záložníka Jana Poláka přišel již před koncem prvního poločasu pátečního zápasu. Český fotbalista musel opustit šlágr belgické ligy proti Standardu Lutych na nosítkách.


Pondělní lékařské vyšetření pak přineslo nemilou zprávu nejen pro Anderlecht, ale i pro kouče české reprezentace Petra Radu - v Polákově stehenním svalu se objevila trhlina. Zranění si vyžádá klid, na jak dlouho bude mimo hru, zatím není jasné.

Radovi se rozpadá záloha

Jisté ale je, že se Polák nepřipojí k reprezentaci na dva důležité říjnové zápasy kvalifikace MS proti Polsku a Slovinsku. "S Honzou jsem osobně mluvil a jeho nominace nepřipadá v úvahu. Bude se nyní léčit pod dohledem klubových lékařů," řekl ČTK Rada.


Tomu se před těžkým dvojzápasem rozpadá záložní řada. Kromě Poláka totiž nemůže počítat s dlouhodobě zraněným kapitánem Tomášem Rosickým i dalším tvůrcem hry Markem Matějovským. Středopolař anglického Readingu se stále dává dohromady po opakovaném zranění kotníku.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.