Sport

Zraněný Tiger Woods si golf zahraje až v roce 2010!

Legendární světová jednička okruhu PGA musí na sport, kterému dominuje, na nějaký čas zapomenout. Na vině je poškozený přední křížový vaz v koleni.

Tiger Woods se již podrobil operaci poraněného kolena a než bude moci začít trénovat, musí si počkat do ledna. “Než se to zahojí, potrvá to šest měsíců. Nemůžu to nijak urychlit,“ vysvětloval na stránkách The Sun smutný Woods.


“Poté by to mělo být na osmdesát pět procent v pořádku a mohl bych začít s postupným tréninkem,“ věří golfový šampion. Než se ale Woods opět představí fanouškům na některém z turnajů, uplyne asi 18 měsíců. “Celé to tedy zabere dva roky,“ dodal. V čem přesně operovaný přední křížový vaz Woodse omezuje? “Nemohu s nohou otáčet a hlavně nemohu trénovat,“ vysvětlil vyhlášený dříč.

Útěchou vítězství krajanů v Ryder Cupu

Woods má s levým kolenem potíže již dlouhou dobu - operaci podstoupil už čtyřikrát, naposledy v květnu, kdy mu lékaři pročistili chrupavku. Poté si navíc při přípravě na návrat přivodil dvojnásobnou únavovou zlomeninu levé holeně.


Světová jednička navzdory bolestivému zranění dokázala triumfovat na červnovém US Open, ale následně předčasně ukončila sezonu. Kvůli zranění tak už Woods nenastoupil na nedávném Ryder Cupu. V něm jeho američtí krajané konečně dokázali porazit své evropské soupeře.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události