Fotbal

VIDEO: Kouč Sparty slovo krize používá nerad

Trenér Sparty věří, že tápání letenských útočníků může zlomit jediný zápas.

Na Letné to díky děsivé střelecké impotenci doutnalo už dlouho, po nedělním utkání v Liberci se však oheň definitivně rozhořel. A to jak pod hráčským kádrem, tak i pod sparťanským lodivodem Vítězslavem Lavičkou.

Na severu Čech vybouchla také obrana

“Nemám rád silná slova. Výraz krize používám nerad, ale pochopitelně jsem si vědom toho, že v posledních zápasech máme velký problém se střílením branek,“ podotkl sparťanský trenér zastřeným hlasem.


Jeho útočníci se v Gambrinus lize prosadili naposledy 14. září v Brně, v evropských pohárech tomu bylo 13. srpna doma proti Panathinaikosu Atény. Od té doby se střelci Sparty intenzivně trápí. A co je ještě smutnější, proti Liberci se “syndrom neschopnosti“ přenesl i do obrany, která inkasovala hned tři góly.

Psychika hráčů není nejlepší

Ale zatímco u zadních řad se dá mluvit o momentálním zaváhání, v útoku evidentně něco nefunguje.


“Jedna věc je ta, že si šance vytvoříme a poté je nedokážeme proměnit. Druhá pak, když v Liberci nemáme ani to. Všechno se to samozřejmě projevuje i na psychice hráčů, mají to ve svých hlavách,“ ví dobře Lavička.


“Jsem ovšem přesvědčený, že kluci dávat góly nezapomněli. Je to otázka jednoho utkání, které může všechno změnit,“ přeje si trenér Sparty.

Času není nazbyt...

Oním zlomovým zápasem může být už čtvrteční odveta 1. kola Poháru UEFA proti Dinamu Záhřeb.


“Určitě je to pro nás hodně důležitý zápas, to cítíme všichni stejně. Prostoru pro trénink a přípravu nemáme tolik, třeba náš soupeř odehrál ligový zápas už v pátek. Nicméně chceme náš čas maximálně využít proto, aby kluci nabrali nové síly a energii,“ vyzradil priority Lavička.

Jak moc chybí týmu Patrik Berger?

Je možné, že za sparťanskou mizérií v útoku vězí absence záložníka Patrika Bergera? "Byť byl za své nevýrazné výkony často kritizován, jeho zkušenost a přínos do mužstva tady je," připouští letenský stratég.


"Realita je ovšem taková, že Patrik momentálně zůstává na marodce a je potřeba, abychom si poradili i bez něj. Svalové zranění je zrádná věc. Už sice začal s tréninkem, ale zase ho to znovu přibrzdilo. Netroufám si odhadnout, kdy ho budeme mít znovu k dispozici,“ pokrčil rameny Lavička.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události