Fotbal

Scolari: Drogba se zranil, musím být spokojen s bodem

Scolari: Drogba se zranil, musím být spokojen s bodem

Trenér londýnské Chelsea Luiz Felipe Scolari přiznal po zápase v Kluži své zklamání z výkonu svých svěřenců.

Ač byla Chelsea ve středečním zápase Ligy mistrů na půdě rumunské Kluže lepší a soupeře přestřílela, gólově se neprosadila a zápas skončil bezbrankovou remízou. To by trenéru Scolarimu až tak nevadilo, ale více ho trápí zranění některých jeho oveček.

Chelsea jako magnet na zranění

Už před zápasem se ozvaly záda Ashleyho Cola, který se nakonec neposadil ani na lavičku náhradníků. Největší rána pro lodivoda Chelsea přišla po poločasové pauze. Zranil se kanonýr a postrach evropských obran Dider Drogba, který byl okamžitě střídán.A aby toho nebylo málo, problémy se zády se ozvaly také u kapitána Johna Terryho, Brazilec Alex měl posledních patnáct minut bolesti při pohybu. Marodka londýnského klubu se tak nebezpečně rozrostla.

Bilance "padlých" Londýňanů

Nejvíce bude Chelsea chybět Drogba, který by podle posledních informací měl být mimo hru až šest týdnů. Lehké potíže mají Ashley Cole, Joe Cole, kapitán John Terry i stoper Alex. Na seznamu dlouhodobě zraněných hráčů jsou opory Michael Essien, Ricardo Carvalho i nová posila z FC Barcelona Deco. Zdá se, že Scolarimu se tak jeho hvězdý kádr bortí jako domeček z karet.

Scolari zatím o Drogbovi nic neví

"Jde o zranění kolene, ale více nevím. Přišel jsem do kabiny a Didier byl s lékařem,“ prozradil Scolari po zápase prozatimní informace o Drogbově zranění."Jsem teď v těžké situaci. Mám jen pár dní na to, vybudovat nový tým. Ještě přesně nevím, jak celou situaci vyřeším, ale v pátek už budu o něco moudřejší,“ odpověděl na otázku, jak se se zraněními v sestavě vypořádá.

Hodnocení zápasu

"Nehráli jsme dobře, na druhou stranu když vezmu v úvahu všechna ta zranění a problémy, co hráči měli, jsem i za ten bod rád. Já i hráči ale víme, že to z naší strany nebyl povedený výkon,“ řekl portugalský kouč.

A co bude dál?

"Mám čtyři dny na to, abych postavil sestavu na ligový zápas s Aston Villou," uvedl Scolari. "Uvidíme, jak se zranění jednotlivých hráčů vyvinou. Ashley Cole by měl být v neděli připraven nastoupit, start Alexe a Johna Terryho je zatím nejistý," zakončil Scolari.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události