Motorsport

Pilota formule 1 připravila o úspěch tramvaj

Mark Webber ze stáje Red Bull byl na průběžném druhém místě VC Singapuru vozů formule 1, kvůli porouchané převodovce ale skončil.

Stáj Red Bull ve svém prohlášení uvedla, že Webber musel nedobrovolně opustit trať prvního nočního závodu formule 1, kvůli výboji statické elektřiny. Ten měla údajně na svědomí nedaleko projíždějící tramvaj.


"V zatáčce číslo 13 se řadící skříň pokusila zařadit dvě rychlosti takřka najednou. Z páté rychlosti šel motor přímo na sedmou," vysvětloval dění pod kapotou šéf stáje Christian Horner pro server autosport.com.


Technický tým stáje si dlouho lámal hlavu, co se vlastně stalo. Za poruchu totiž po různých šetření nemohl žádný z běžných vlivů. Nakonec stáj přišla s opravdu nečekaným verdiktem.

Jezdce netrápilo umělé osvětlení, ale veřejná doprava

"Pod zatáčkou, ve které k poruše došlo, jezdí tramvaj. Podle všeho tam jedna v tu chvíli projížděla a výboj statické elektřiny skrz trať převodovku poškodil," líčil výsledky stájového šetření Horner.


"Stalo se úplně to samé, co potkalo Sebastiena Bouraise ze stáje Toro Rosso při pátečním tréninku. Stejná věc na úplně stejném místě," uzavřel Horner. Webbera tedy přišla singapurská veřejná doprava opravdu draho. Závod měl totiž díky skvěle zvládnuté taktice závodu svého týmu rozjetý k umístění v nejlepší trojici.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události