Fotbal

Neúspěch v derby pražských "S" může znamenat Lavičkův konec

Neúspěch v derby pražských "S" může znamenat Lavičkův konec
Zdroj: tn.cz

Před 268. derby jsou v horší pozici fotbalisté Sparty, kteří budou hrát nejen za svá jména, ale dost možná i o setrvání kouče Lavičky.

Kdyby se souboj pražských “S“ odehrával před dvěma týdny, psychicky navrch by v něm měla zřejmě Sparta. Jenže stačil třígólový kolaps v Liberci, po kterém následovala neúspěšná bitva s Dinamem Záhřeb v Poháru UEFA, a všechno je jinak.

Výhra v derby může všechno smazat

"Ano, psychická výhoda je nyní na straně Slavie. To je nesporné,“ přiznává trenér Sparty Vítězslav Lavička. Přitom ten si na mentální síle svých hráčů zakládá, i proto ostatně přivedl do Sparty mentálního kouče Dragana Vujoviče. Sám však moc dobře ví, že by hráčům v tomto směru nejvíce pomohlo to, kdyby svého odvěkého rivala porazili a vrátili se na první příčku tabulky, kterou v minulém kole Gambrinus ligy přepustili právě Slavii.


"Derby je specifický zápas, který v případě úspěšného výsledku může všechno smazat," říká jasně Lavička. Letenský kapitán Petr Voříšek s ním souhlasí. "Když pondělní zápas zvládneme, všechno by se otočilo k lepšímu. Musíme se sebrat a bojovat. Ukázat vůli a morálku, prostě to, co Spartu vždycky v takových chvílích zdobilo. Ty poslední špatné výsledky nás musí nakopnout a vyburcovat," má jasno vysoký obránce.

Kolik změn v sestavě Lavička udělá?

Co má sparťanský kouč udělat pro to, aby jeho družina zastavila rozjetý červenobílý vlak? Kdo viděl utkání se Záhřebem, potvrdí, že zabrat musí především obranná řada týmu. Dojde v ní ke změnám? Zřejmě ano – třeba výkony zmatkujícího stopera Štěpána Kučery si o místo mezi náhradníky doslova říkají…

Sparťanský zmar v utkání s Dinamem Záhřeb můžete zhlédnout zde:


"Nějaké změny mohou nastat, ale ještě si to musíme vyhodnotit. Já hlavně věřím, že na nás ty poslední výsledky nezanechají stopy a kluci se s tím vyrovnají," vyhnul se otázce na sestavu filištínsky Lavička.

Kozáčik, nebo Blažek?

Ustaraný trenér musí řešit i zajímavý rébus na gólmanském postu. Postaví se do brány opět slovenský brankář Matúš Kozáčik, nebo dostane přednost ostřílený veterán Jaromír Blažek? “Uvidíme, celou věc si musíme nejprve pečlivě zanalyzovat a pak se rozhodneme,“ zůstává tajemný Lavička.


Zároveň ale připouští, že pokud derby prohraje, půjde mu o “kejhák“. "Je fakt, že v trenérské kariéře nyní prožívám jedno z nejsložitějších období," řekl smutně. Trenér Slavie Karel Jarolím ho však na dálku podpořil. "Jestli chce Sparta pracovat koncepčně, jeho pozice by i v případě porážky ohrožena být neměla," tvrdí jasně boss “sešívaných“.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o osmnáct bodů.