Fotbal

VIDEO: Ujfaluši na debakl s Barcou už zapomněl

Stoper národního týmu se zbavil i kopaček z Nou Campu.

Český reprezentant Tomáš Ujfaluši přijel na reprezentační sraz v dobré náladě, i když jeho tým Atlético Madrid dostal pořádný „nášup“ od slavné Barcelony.

Jeden den byl Ujfaluši vynášen do nebes a přirovnáván k legendárnímu Franzi Beckenabauerovi, ale týden na to po ostudné prohře 6:1 s katalánskou Barcelonou byl český stoper zatracován. Života jako na houpačce si užívá pilíř české obrany, který přijel na sraz reprezentačního mužstva před zápasy s Polskem a Slovinskem.

Ujfaluši: Prohra? Na tu už si nevzpomínám …

Úřadující kapitán české reprezentace se na srazu reprezentantů rozpovídal i o vysoké porážce, při které jeho tým Atlético Madrid přišel o důležité body. A to ho v příštím kole čeká druhý španělský gigant Real Madrid.


"Už si na tu porážku moc nevzpomínám, dobře jsem ji zaspal,“ řekl Ujfaluši a dodal s úsměvem "Na kopačkách mi při zápasech reprezentace určitě žádná nervozita nezůstane. Já jsem totiž ty kopačky hned po zápase hodil do odpadků. Stejně byly staré.


"Byl to prostě kolaps týmu. Za osm minut jsme inkasovali třikrát, za půl hodiny bylo hotovo. Všech šest branek jsme dostali ze standardních situací. Trenér Aguirre si pak sypal popel na hlavu, že z jeho strany byla špatná příprava a zvolil špatnou sestavu. Všichni víme, že to nebyla pravda, ale bylo to od něj hezké, že to vzal na sebe," vrátil se Ujfaluši k víkendové španělské lize.

Teď už myslí na Polsko

Jeho myšlenky se už ubírají směrem do Polska. "Tenhle reprezentační sraz mi přišel vhod, aspoň takové věci odezní. Poláci budou velmi nebezpeční. Vůbec jsem nevnímal, že by se třeba zápas nemusel hrát kvůli problémům polského svazu s FIFA. Tým Polska se tím dostal pod určitý tlak. Každé mužstvo většinou podá lepší výkon, když je pod tlakem, než když je v klidu," prohlásil obránce Atlétika Madrid.


"S dlouhodobou absencí Tomáše Rosického se musíme  vyrovnat. V záloze máme tvůrce hry Hamburku Davida Jarolíma, nebo Jaroslava Plašila ze španělské Osasuny," poznamenal reprezentační stoper.  


Tým je odhodlaný v Chorzówě zvítězit. "Až na zraněného Honzu Poláka jsme všichni zdraví a pokusíme se o optimální výkon. Z prvního kvalifikačního utkání v Severním Irsku jsme si přivezli bod, potřebujeme další, abychom měli kvalifikaci dobře rozehranou. Soupeř má některé dobré individuality a nejnebezpečnější z nich je asi Smolarek. Je dobře technicky vybavený a je to gólový hráč. Věřím, že do soboty budeme na Poláky dobře připraveni," dodal na závěr Ujfaluši.

hrc, rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události