Fotbal

Vízek o odvolání Lavičky: Sparta skáče, jak chuligáni pískají

Fotbaloví odborníci odsuzují odvolání trenéra Lavičky a myslí si, že změna se měla týkat spíše hráčského kádru.

Fotbalová veřejnost už si zvykla, že situace ve Spartě na postu trenéra je asi tak stabilní, jako vláda v rozvojovém africkém státě. Názory na špatné výkony letenského týmu se různí. Na čem se fotbaloví odborníci shodují, je fakt, že odvolání trenéra Lavičky, nebylo správným krokem.


"Myslím si, že odvolat takhle rychle dobrého trenéra a vlastně i velmi kvalitního člověka jako je Vítězslav Lavička, je hazard," kritizuje krok sparťanského vedení internacionál a známý fotbalový filozof, Ladislav Vízek.


"Mám takový pocit, že na Letné bohužel dávají na názor chuligánů, kteří odstřelují trenéry jak na běžícím pásu. Koneckonců kvůli fanouškům musel odejít i Pavel Horváth. Pan Křetínský spíše podrží vulgární fanoušky, než dobré lidi, což mě utvrzuje v tom, že to neumí a nemůže se absolutně trefit do svého managementu," pokračuje Vízek.


"Lavička mohl ještě nějakou dobu vydržet. Klubové vedení mělo spíš šáhnout do hráčského kádru. V krátké době je to už několikátý trenér, který musel odejít, což dokládá, že ta chyba je spíše v hráčích," rozvíjí Vízkovy myšlenky bývalý reprezentant a hráč Sparty, Martin Frýdek.

Luhový: Za špatné výkony Sparty je spoluzodpovědný Chovanec

Podobná shoda, jako v tom, že odvolání jednoho z nejlepších trenérů v české lize nebyl dobrý krok, panuje i v názoru ve věci jmenování Jozefa Chovance do funkce hlavního kouče.  "Já nevím, jestli se Pepa klepe na funkci trenéra, když to nevyšlo u reprezentace, ale myslím, že touto volbou se ve Spartě nic nezlepší," spekuluje Vízek.


"Když přijde trenér jako Víťa Lavička do situace, která je krátkodobě neřešitelná, tak vinu na tom samozřejmě nenese trenér. Za špatnými výkony Sparty jsou zodpovědní lidé, kteří vytváří sportovní koncepci a tedy i Jozef Chovanec," přilévá olej do ohně Milan Luhový.


"Je tedy logické, že klubu nemůže pomoci člověk, který je spoluzodpovědný za tento stav," uzavírá častý kritik poměrů v českém fotbalu.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události