Tenis

Štěpánek ve Vídni nestačil na Monfilse

Český tenista Radek Štěpánek vypadl v rakouské metropoli před branami čtvtfinále.

Český tenista Radek Štěpánek vypadl na turnaji ve Vídni ve 2. kole. Nad jeho síly byl Gael Monfils. Francouzský tenista si s českým daviscupovým reprezentantem poradil ve dvou setech 6:4 a 6:3. Dvaadvacetiletá turnajová osmička se v boji o semifinále střetne s Fernandem Gonzalezem z Chile.


Tři pásky v řadě

Štěpánek přitom začal utkání dobře, po prolomení soupeřova podání vedl 4:2. Vzápětí však svůj servis ztratil a potom v řadě i dalších pět her. Klíčový game uspěchal, snažil se příliš rychle zvýšit vítěznými míči a třikrát za sebou ho zastavila páska.

"Hloupě jsem si prohrál servis, když jsem byl nahoře, a tím jsem soupeře zase dostal do hry," přiznal po zápase. "Monfils se uvolnil, začal hrát rychleji a byl lepším hráčem na dvorci."

Ve druhém setu nevyužil brejkboly

Štěpánek se ještě pokusil změnit rytmus a v polovině druhého setu měl několik šancí na zvrat. Brejkboly však neproměnil. "Přestal jsem se tlačit dopředu, kde to nevycházelo. Při delších výměnách jsem si vypracoval několik příležitostí, klíčové míče jsem však neproměnil. To se mi stalo osudným," řekl Štěpánek.

Monfils má lepší i vzájemnou bilanci

Štěpánek se s Monfilsem utkal potřetí v kariéře. První vzájemný duel dvou sousedů z pořadí ve světovém žebříčku vyhrál před třemi lety v Miami francouzský tenista, o dva roky později v Monte Carlu českému hráči musel utkání vzdát.

Jeden z favoritů z turnaje odstoupil

Bez boje proklouzl do čtvrtfinále Němec Phillip Kohlschreiber, jemuž vzdal Argentinec Juan Martin del Potro. Dvacetiletý talent musel odstoupit kvůli zánětu na pravém palci u nohy. Na něm si již během US Open zlomil nehet a zranění si ještě zhoršil při prvním vídeňském utkání.

Výsledky:

Dvouhra - 2. kolo:
Monfils (8-Fr.) - Štěpánek (ČR) 6:4, 6:3, Kohlschreiber (Něm.) - Del Potro (3-Arg.) bez boje, Lopez (Šp.) - Giraldo (6-Kol.) 7:6 (7:5), 6:3.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události