Sport

VIDEO: Krasobruslaři Pljuščenko a Verner zvedali diváky ze židlí

Jevgenij Pljuščenko, Tomáš Verner byli největšími hvězdami krasobruslařské show Králové ledové arény 2.

Velkolepá krasobruslařská událost se v Praze tento rok představila již podruhé a i tentokrát se bylo na co dívat. Parádní skoky, krkolomné akrobacie, gymnastické prvky, laserová show, moderátorské mistrovství v podání Leoše Mareše. To všechno bylo zahrnuto ve čtvrtečním programu v holešovické Tesla Aréně.

Vystoupení sledovala i jediná česká mistryně světa

Alena Vrzáňová, jediná česká mistryně světa v krasobruslení, si představení nenechala ujít. Světová šampiónka z roku 1949 a 1950 byla nadšená a moc si celou akci užívala. Leoš Mareš ji dokonce dal příležitost říci pražskému publiku několik slov. "Jsem strašně šťastná, že jsem v Praze a mohu sledovat tyto velikány ledové plochy,“ řekla dojatě. "Naposledy jsem v této aréně byla v roce 1993 při mistrovství světa,“ zavzpomínala.

Verner: Pro Jevgenije je exhibice jako pro nás chození po zemi

Jak již ale bylo zmíněno, největším lákadlem byl Jevgenij Pljuščenko, pětinásobný mistr Evropy, trojnásobný mistr světa a olympijský vítěz. Druhé nejzvučnější jméno bylo Tomáš Verner. Nejlepší český krasobruslař a mistr Evropy z letošního ledna nedal ruskému bohatýrovi nic zadarmo a také skvěle bavil diváky.Při jednom z vystoupení mu dokonce píseň Tenkej led zazpívala jeho přítelkyně Lucie Vondráčková. Verner na ledě působil uvolněně, ladně a sebejistě. Všechny skoky měly potřebnou výšku a také lidově řečeno šmrnc. Na adresu ruského fenoména český krasobruslař řekl: "Bruslení je prostě jeho životní styl. To, co předvádí od olympiády v Turíně v roce 2006, je neuvěřitelné.“

Váleli i ostatní kolegové z branže

Nutno dodat, že i ostatní aktéři předváděli fantastické výkony, při kterých se přítomným divákům tajil dech a tuhla krev v žilách. Například "gumová žena" Irina Kazaková ukázala, jak ohebné dokáže být ženské tělo. Většině smrtelníků by při podobných pohybech praskaly kosti, vazy i svaly, ale mladá Ruska vše zvládala se stoickým klidem.

Neomylný Pljuščenko

Fenomenální krasobruslař vyjel na led několikrát a pokaždé dokázal, proč ho lidé označují za nejlepšího krasobruslaře světa. Předváděl bezchybné skoky a také po choreografické stránce měla jeho vystoupení obrovský náboj. Vše gradovalo závěrečnou jízdou, ve které předvedl své nejznámější vystoupení Sex bomb na hudbu Toma Jonese.Housle pojištěné na čtyři miliony euro

Turné Králové ledové arény 2 mělo po České republice čtyři vystoupení a pokaždé největší hvězdu Pljuščenka doprovázel na housle maďarský virtuóz Edvin Marton. Nejen, že je excelentní hudebník, ale jedinečné jsou i jeho housle. Hraje na housle od Antonia Stradivariho, na které před 300 lety hrával sám velký Niccolo Paganini. Mají obrovskou cenu a během celého turné jsou pojištěny na čtyři miliony euro. Není proto divu, že si je Marton schovává na noc do trezoru.

Jan Pavlíček, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události