Fotbal

Brückner před duelem s Faeřany: Musíme tlačit od první minuty!

Bývalý trenér českého národního týmu žádá v následných dvou zápasech zisk šesti bodů.

Rakouskou reprezentaci čeká v sobotu zápas na půdě Faerských ostrovů. Lišák Karel Brückner žádá od svých svěřenců drtivý tlak hned v úvodu.

Brückner slibuje útočnou podívanou

Národní tým Rakouska čeká v sobotu již třetí soutěžní zápas pod Brücknerovým vedením.


Dolovat tři body budou na půdě podceňovaných Faerských ostrovů. Ty v domácím prostředí potrápily už nejednoho favorita a bez boje se nehodlají vzdát ani favorizovaným Rakušanům.


Brückner proto očekává především obranný val soupeře, přes který nebude snadné se prosadit. "Od první minuty musí z naší strany přijít tlak, tlak, tlak! Budeme operovat s dvěma nebo s třemi útočnými hroty v jejich pokutovém území," slibil český kouč rakouskému tisku.

Dva zápasy - šest bodů?

Od svých svěřenců Brückner nečeká nic jiného než vítězství. A to i proto, že Rakušané zaváhali v Litvě (0:2), čímž přišli o “bonusové“ body z úspěšného zápasu s Francií (3:1). "Půjde o úplně odlišný zápas než v Litvě. Je potřeba nad ním co nejrychleji získat kontrolu a zlepšit se hlavně v útočné fázi," poznamenal Brückner.


Jeho ovečky čeká po Faerských ostrovech již ve středu Srbsko a náročný kouč vyhlásil jasný cíl. "Šest bodů je reálných a my je potřebujeme uhrát!"

Vzpomínáte na Šmicrův gól v mlze?

Co se týče sobotního zápasu, rakouští fanoušci zůstávají zdrženliví. V hlavách ještě mají 18 let starou porážku 0:1, kterou jim Faeřané připravili v kvalifikaci o účast na mistrovství Evropy.


"Ale to už je minulost, fotbal je o budoucnosti," uklidňoval Brückner, jenž si pro změnu vzpomněl na české trápení, které na půdě trpaslíka utnul v roce 1998 až v závěru zápasu Vladimír Šmicer.


"Tehdy byla neskutečná mlha, nebylo vidět snad ani na pět metrů. Tentokrát to bude něco jiného. Potřebujeme tři body a je jedno, jak je získáme. Světová kvalifikace je o postup a ne o nějaké nádherné hře," uzavřel Brückner.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události