Motorsport

Škodovka do rallye s novou Fabií. Máme video z tajných testů!

Česká automobilka se už možná v lednu opět vrátí do světové rallye. K tomu jí má pomoci zbrusu nová Fabia.

Škoda to s návratem do rallye myslí naprosto vážně, na Valašsku najezdila nová Fabia desítky kilometrů. Vůz testují špičkový český jezdec Jan Kopecký a vítěz sedmi světových rallye závodů Gilles Panizzi, taktéž známý jako “asfaltový král“.


Proč si česká automobilka spolu s jezdci vybrali na testování zrovna Valašsko? Tento kraj totiž nabízí nejčlenitější tratě, které naplno prověří všechny stránky vozu. Dalším důvodem také je, že se zde jede nejprestižnější tuzemský závod Barum rallye. 

Kopecký: Základ vozu je dobrý

Kopecký si uvědomuje že automobilky Peugeot a Fiat, které jsou přímými konkurenty „škodovky“, mají před českými zástupci náskok. Mají svá auta pro závody rallye už hotové. Elitní tuzemský jezdec si ale přesto myslí, že jim už brzy bude šlapat na paty, protože má k dispozici dobrý základ vozu. “Pocity jsou dobré, ale určitě máme před sebou ještě nějakou práci,“ řekl TV Nova Kopecký.


Nová Škoda Fabia by se v ideálním případě měla poprvé v oficiálním závodu představit v lednu na Really Monte Carlo, která je součástí nového balíku závodů pod zkratkou IRC pro vozy kategorie Super 2000. Ten chce být konkurentem současnému nejprestižnějšímu seriálu WRC. Součástí IRC by měly být mimo jiné ruská rallye, Rallye Portugalsko a Barum rallye.

dfk s přispěním Zdeňka Dvořáka, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události