Fotbal

Čeští fotbalisté se vesměs shodli: V Polsku zvítězíme!

Čeští fotbalisté se vesměs shodli: V Polsku zvítězíme!
Zdroj: TN.cz

V sobotu večer čeká fotbalovou reprezentaci nevyzpytatelné utkání v Polsku. Uspěje?

Na to jsme se zeptali hned čtyř hráčů, kteří s národním výběrem měli nebo stále mají dost společného. Téměř všichni jsou přesvědčení, že Radovi svěřenci domů přivezou tři body.

Žádná "selanka" to nebude

“Zvítězíme. Byl jsem se na kluky podívat na srazu a budu jim držet palce. Máme na to Poláky porazit,“ říká jasně rekonvalescent Marek Matějovský.“Těžko říct, jak utkání dopadne. Určitě to bude hodně těžké. Uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet, za jistých okolností by byl možná dobrý i bod," odtuší útočná věž Ingolstadtu Vratislav Lokvenc.


Sám v Polsku za reprezentaci kdysi hrál a moc dobře ví, že domácí hráči nedají Česku nic zadarmo. “Duel proti nám berou hodně prestižně. Očekávám velmi tvrdý zápas.“ poznamenává Lokvenc a pokračuje: “Když si vzpomenu na vzájemný souboj, vybavím si hroznou “kopárnu“. Poláci do toho šli opravdu důrazně…"

Poučí se z chyb?

Své o soupeři ví také exliberecký záložník Daniel Pudil. “Hráli jsme s nimi v únoru přátelák na Kypru a prohráli 0:2. Oni do zápasu skvěle vstoupili a rozhodli prakticky po půl hodině. Já tehdy seděl jen na lavičce, ale doufám, že se kluci z tehdejších chyb poučí,“ přeje si hráč Racingu Genk.

Dolehne na domácí fotbalisty spor s FIFA? Názory se různí

Nepatrnou výhodou českého týmu by měl být fakt, že Poláci dlouho nevěděli, zda se utkání vůbec odehraje. Tamní politici se dostali do vleklého sporu s FIFA, která vážně hrozila, že kvalifikační zápas nepovolí odehrát a výsledek zkontumuje ve prospěch hostí.“Tohle na hru žádný vliv mít nebude. Ten problém se týkal politiky a hráči se tím nenechají poznamenat,“ míní Lokvenc. Pudil s ním souhlasí. “Hráči to nevnímají, není to jejich starost. Mají podávat nejlepší výkony na hřišti a o tyto věci se nestarat."

Podívejte se na reportáž z místa utkání:


David Lafata, útočník Jablonce a člen širšího reprezentačního kádru, má trochu jiný názor. “Myslím, že se to na Polácích podepsat může. Ale ta varianta s kontumací nebyla podle mě příliš reálná, tak daleko by to dojít nenechali,“ má jasno.

Lafata: Rosický je nenahraditelný

Ani Češi ovšem nejsou v optimální situaci. Petru Radovi přidělává vrásky především zdravotně rozklížená záloha. “Nejvíc chybí samozřejmě Tomáš Rosický. Ale na druhou stranu je v nároďáku spousta kvalitních fotbalistů, kteří by společnou silou měli utkání zvládnout. Můj osobní názor je však ten, že Rosického nahradit nelze,“ podotýká Lafata.

Lokvenc vyhlíží plichtu, ostatní výhru Čechů

I přesto si jablonecký rychlík myslí, že se ze tří bodů bude nakonec radovat Ujfaluši a spol.. 


“Věřím, že vyhrajeme. Mé tipy mi sice vůbec nevychází, ale řeknu, že to dopadne 2:1 pro nás,“ přeje si Lafata.


Pudil by si na tento výsledek vsadil také. “Vyhrajeme. Vyhrajeme 2:1,“ řekl redakci tn.cz.


To Lokvenc vidí zápas spíš remízově. “I když v přátelském zápase v Anglii jsme ukázali, že máme velmi dobré mužstvo, které může uspět kdekoliv,“ tvrdí vytáhlý útočník.


Nejvíc je v cennou výhru přesvědčený Matějovský. “Bude to o prvním gólu. A já věřím, že ho dáme my. Daří se nám standardky, jedna by nám tam mohla spadnout… Poláci by pak museli otevřít hru a to by nám mělo vyhovovat,“ myslí si záložník Readingu. A jeho tip na výsledek?


“Zkusím 2:0 pro nás,“ uzavírá Matějovský.

Tip Davida Lafaty:
1:2

Tip Vratislava Lokvence:
1:1

Tip Daniela Pudila:
1:2

Tip Marka Matějovského:
0:2

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události