Motorsport

Alonso: Jsem pyšný na svůj tým

Vítězem japonské Grand Prix se stal španělský pilot Fernando Alonso ze stáje Renault, pro kterého je to po singapurském závodu druhé vítězství v řadě.

“V Singapuru jsme zvítězili za zvláštních okolností,“ vysvětloval Fernando Alonso, kterému v nočním závodě před čtrnácti dny vydatně pomohl  k vítězství safety car. “Dnes jsme neměli žádnou výhodu a vyhráli jsme znovu a to na okruhu, který nám moc nevyhovuje,“ rozplýval se Alonso, kterého na první příčku tentokrát vynesly hlavně jeho jezdecké schopnost a stoprocentně bezchybný výkon celého týmu.


“Opravdu tomu nemohu uvěřit. Druhé vítězství v řadě je skvělé. V týmu je lepší atmosféra. Je to úžasné. Máme lepší auto a posílili jsme naši pozici za Ferrari a McLarenem,“ řekl na tiskové konferenci Alonso.


“Bezpochyby, start byl to nejzajímavější na dnešním závodě. Stejně jako já, tak i více pilotů najelo do první zatáčky ze široka. Já jsem té situace využil, dostal jsem se za Roberta a od této chvíle byl pro mě závod jednodušší. Podařilo se mi získat dobrou pozici, měl jsem volnou trať a auto bylo velice dobré. Dokázal jsem získat slušný náskok a možná právě to napomohlo mému vítězství nejvíce,“ řekl dvojnásobný mistr světa krátce po závodě.

Alonso: Jsem pyšný na svůj tým

Fernando si také pochvaloval atmosféru v týmu Renault.
“V roce 2006 jsme bojovali o titul Mistra světa a soustředili jsme se na zisk každého bodu. Tento rok se soustředíme více na to, že se učíme nová pravidla. Myslím si, že jsme se hodně zlepšili, a to hlavně, co se týče využívání pneumatik,“ řekl Alonso a dodal: “Jsem velmi, velmi šťastný a jsem velmi pyšný na svůj tým, že se mu podařilo najít klíč k řešení našich problémů. Všichni v týmu odvedli skvělou práci.“


Závod jsme sledovali v on-line reportáži ZDE.

Fernando Alonso je v nyní v průběžném pořadí šampionátu na sedmém místě s osmačtyřiceti body.

Hamilton: Udělal jsem chybu a zaplatil za ni

Zatímco španělský pilot na startu vydělal, tak vedoucí muž šampionátu Lewis Hamilton svoji úlohu v úvodu závodu nezvládl a  za vytlačení Kimiho Räikkönena z trati musel projet boxovou uličkou. “Udělal jsem chybu a zaplatil za ni. Takové věci se stávají,“ přiznal v rozhovoru pro britskou televizi ITV. “Musíme zvednout hlavu a jít dál,“ dodal.

Trest pro Massu byl podle Brita příliš mírný

Britský pilot se připletl ještě k jedné kolizi, když do jeho vozu šťouchnul se svým ferrari Felipe Massa, který  se ho pokoušel předjet v jedné ze zatáček. Brazilský nešťastník svůj předjížděcí manévr nezvládl a dostal se k Hamiltonem do kontaktu. Náraz otočil Brita do protisměru a ten musel čekat, až přejede celé jezdecké pole.


Ani tento skutek nezůstal bez trestu a Massa musel stejně jako Hamilton projet boxy.  “Oba jsme dostali stejný trest. Já jsem ale do nikoho nestrčil. On ano,“ postěžoval si Brit, který by pro Massu uvítal přísnější trest.


Hamilton nakonec dojel dvanáctý, bez bodu. Massa se mu v pořadí šampionátu přiblížil o dva body. Druhý jezdec McLarenu Heikki Kovalainen odstoupil pro technickou poruchu. McLaren tak ztratil krátké vedení v poháru konstruktérů.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události