Fotbal

Trenér Slovinska: Nepochybuji o Radově kompetentnosti

Trenér slovinské fotbalové reprezentace Matjaž Kek cítí k Čechům před středečním duelem respekt a to i navzdory nepřesvědčivým výsledkům českých fotbalistů v poslední době.

Slovinská fotbalová reprezentace v dosavadním průběhu kvalifikace o postup na MS 2010 válí. V "české" skupině jí po vítězství nad Severním Irskem a Slovenskem a remíze v Polsku patří první místo. Naproti tomu favorizovaní Češi se po dvou odehraných zápasech krčí s jedním bodem za remízu v Severním Irsku na čtvrtém místě.

Kek: Český mančaft je plný skvělých hráčů

Podle trenéra slovinského národního mužstva Matjaže Keka, jehož tým se ve středu potká v Teplicích právě s českou reprezezentací, neztratili Radovi svěřenci příliš ze svého fotbalového lesku. "Víme, jak jsou Češi silní. Dlouhodobě si drží skvělou výkonnost, proto nás nečeká nic lehkého. Je to mančaft plný skvělých hráčů, kteří přirozeně mají ty nejvyšší ambice. I v této kvalifikaci," hovořil uznale Kek.

Podívejte se na sestřih utkání Polsko - Slovinsko:Podívejte se na sestřih utkání Slovinsko - Slovensko:

Sedmačtyřicetiletý Kek má teď především radost z toho, jak Slovinci rozjeli třetí kvalifikační skupinu o postup na MS 2010. "Euforie se samozřejmě vrací, ale zůstáváme na zemi. Jde o dlouhodobý proces, který však už nese první plody. Jsem spokojený s naší bojovností, ale vidím, že nás čeká ještě mnoho práce," uvedl Kek.

Slovinec obdivuje Brücknera, Radu příliš nezná

Slovinský kouč také obdivuje bývalého trenéra české reprezentace Karla Brücknera, který teď čelí kritice za tristní výsledky svého týmu. Rakušané totiž nejprve prohráli s Litvou a v posledním zápasu remizovali s Faerskými ostrovy.


"O panu Brücknerovi mohu mluvit jen v superlativech. Pro mě je jedním z nevětších fotbalových expertů v Evropě a jeho práci již dlouhé roky obdivuji. Jeho nástupce pana Radu neznám tak dobře, ale jsem přesvědčený o kompetentnosti českého svazu, takže to bude zřejmě muž na správném místě," prohlásil trenér slovinského národního týmu.

O zkušenostech s českým fotbalem

Ten se už ve své trenérské kariéře s českým fotbalem setkal. "Když jsem ještě trénoval Maribor, tak jsme se utkali s Baníkem Ostrava a bohužel jsme prohráli. Lepší to bylo o pár let později, když jsem v Česku vedl slovinskou reprezentaci do 17 let. To jsme uhráli remízu 0:0. V posledních letech se zajímám víc o český fotbal kvůli jeho hře a výsledkům. A v posledních měsících, kdy nás nalosovali do jedné kvalifikační skupiny, tak ještě víc a speciálně," dodal Kek.

jvl, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události