Fotbal

Fenin chce hrát, Jankulovski věří, že Češi uspějí

Hodnocení dvou krajánků fotbalové reprezentace před kvalifikačním zápasem MS proti Slovinsku v Teplicích.

Česká fotbalová reprezentace je po porážce v Polsku odhodlaná porazit ve středu v Teplicích Slovinsko. Pro útočníka Martina Fenina bude zápas v dobře známém prostředí ještě pikantnější.

Tři body jsou povinností

Češi zatím v kvalifikaci na MS 2010 příliš nezáří. Po remíze v Severním Irsku prohráli v sobotu v Polsku, kde nepředvedli příliš dobrý výkon. "Po zápase jsme si řekli, co bylo špatně. Teď se situace otáčí a proti Slovinsku musíme za každou cenu získat tři body," tlumočil odhodlání týmu Martin Fenin.


Jednadvacetiletý útočník byl jediným českým střelcem v Chorzówě, když v závěru snižoval na 1:2. Ale takový gól ho příliš těšit nemohl. Český tým je v tabulce až čtvrtý s jedním bodem. "Žádná pohroma to zatím není, na tabulku nehledíme. Hrali jsme dvakrát venku, takže to není tak hrozné. Nálada je uvnitř týmu pořád dobrá," uvedl Fenin.

Slovinsko nebude lehký soupeř

Nyní už ale Fenin se spoluhráči vyhlíží středeční duel se Slovinskem, které zatím ještě neprohrálo a se sedmi body vede tabulku 3. kvalifikační skupiny. "Koukali jsme na video, jak hráli s Polskem, takže jsme viděli už minulý týden oba soupeře najednou. Mají tam kvalitní hráče a víme, že nás nic jednoduchého nečeká. Navíc tam mají Novakoviče, který teď řádí v Bundeslize," upozornil Fenin na útočníka 1. FC Kolín nad Rýnem. Ten dal letos v německé lize už čtyři branky a zařídil také vítězství Slovinců 2:1 nad Slovenskem, když dal oba góly svého týmu.

Zahraje si po devíti měsících na Stínadlech

Pro Fenina však bude zápas proti Slovincům ještě o něco významnější. Hraje se totiž v Teplicích, kde mladý útočník od malička hrál. "Doufám, že nastoupím aspoň na chvíli. Já v Teplicích vyrůstal a teď jsem tam už devět měsíců na stadionu nehrál," řekl hráč.


"Doufám, že se také podívám na chvíli domů. Každopádně se přijde podívat rodina a spousta známých. Nějak extra moc lístků navíc jsem ale nesháněl, každý věděl, že tam budeme hrát, tak si mohl vstupenku včas koupit," dodal na závěr Fenin.

Jankulovski: O hlad po úspěchu jsme nepřišli

Jedna z opor české fotbalové reprezentace Marek Jankulovski se zotavil z lehkého zranění a 
věří, že národní tým má na víc, než ukázal v neúspěšném duelu proti Polsku. Před zápasem proti Slovinsku věří ve vítězství.


Zadák milánského AC soudí, že sobotní porážka v Polsku byla zasloužená. "Chyběla nám odvaha, ale hlavně tam scházel rychlý přechod do útoku, protože někteří hráči mají na to, aby si víc dovolili. Poláky hnalo dopředu skvělé publikum. My jsme měli nějaké šance, ale až za stavu 0:2, což už bylo pozdě," uznal Jankulovski.

Čechům chybí včasná a přesná přihrávka

Jednatřicetiletý fotbalista také naznačil, jak se vypořádat s absencemi v záložní řadě. Čechům totiž chybí Rosický, Matějovský či Polák, tedy účinná myšlenka ve středu pole. "Někdy stačí včasná a přesná přihrávka od nás obránců. Navíc máme silné kraje, jako Šírl, Sionko, Plašil a další. Nemusí to být vždycky jen o myšlence."


Jankulovski také popřel, že by český tým postrádal hlad po úspěchu. "Ten máme pořád. Vždyť jde o mistrovství světa a hodně hráčů si ho zatím nevyzkoušelo. Motivace je pořád stejná, náš výběr má na víc, jen si to musí každý uvědomit. Vždyť český tým nechyběl v posledních letech na žádném vrcholovém turnaji, takže by to bylo velké zklamání, kdyby se to teď nepovedlo," prohlásil na závěr.

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události