Hokej

Hokejová legenda Forsberg zvažuje tři nabídky z NHL

Jeden z nejlepších útočníků NHL Švéd Peter Forsberg se připravuje na návrat do zámořské soutěže v mateřském týmu MoDo.

Pětatřicetiletý Forsberg má v současné době nabídky ze svých dvou bývalých působišť: týmů Colorado Avalanche a Philadelphia Flyers. Třetím zájemcem je tradiční bašta švédských hokejistů Vancouver Canucks.

Další švédská formace ve Vancouveru?

Nejusilovněji údajně vyjednávají právě Canucks, kteří by chtěli Forsberga zapasovat mezi švédská dvojčata Sedinova. Také Forsbergovi krajané Henrik a Daniel Sedinové jsou odchovanci týmu MoDo. Mohl by tak po odchodu kapitána Matse Näslunda do New York Rangers opět vzniknout další kvalitní švédský útok.

Legendární klička z Lillehammeru

Forsberg se nejvíce proslavil legendární kličkou proti brankáři Corey Hirschovi ve finále olympijského turnaje s Kanadou v Lillehammeru v roce 1994. Zde při samostatných nájezdech rozhodl zápas kličkou, při které skóroval jednou rukou. Tato klička se stala ikonickou a vyšla ve Švédsku tiskem na poštovních známkách. V roce 2006 získal se svým týmem opět zlato na olympiádě v Turíně. Zařadil se tak mezi hrstku hráčů, kteří získali dvakrát olympijskou trofej a Stanleyův pohár.

VIDEO: Proslulá klička Petera Forsberga na olympiádě v Lillehammeru v roce 1994 nese dodnes jeho jméno


Nabídky z KHL ho nezajímají

Nabídky z ruské Kontinentální hokejové ligy nebere „Foppa“ vážně. V NHL dosud vinou častých zranění odehrál Forsberg „pouze“ 706 zápasů, ale při součtu 249 gólů a 636 asistencí má na kontě 885 bodů. Nejlepší chvíle v zámořské NHL prožil v Colaoradu. S týmem Avalanche získal dvakrát Stanley Cup a to v letech 1996 a 2001. Z Olympijských her má dvě zlaté medaile (1994 a 2006), stejně jako z MS (1992 a 1998).

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události