Fotbal

Jan Koller: Návrat do české ligy? Jedině do Bohemky!

Jan Koller: Návrat do české ligy? Jedině do Bohemky!

Fotbalový útočník ve službách ruské Samary odpovídal v on-line rozhovoru na vaše dotazy.

Fotbalový obr Jan Koller se na konci srpna rozhodl, že nebude dál pokračovat v reprezentační kariéře. Nejlepší český střelec všech dob dokázal v 90 zápasech národního týmu nastřílet neuvěřitelných 55 branek!

Reprezentovat nebude. Nemá motivaci

Dres s lvíčkem na hrudi už ale neoblékne. "Je to pro mě uzavřená kapitola. Abych pravdu řekl, už ani nemám potřebnou motivaci..." poznamenal upřímně.


Populární "Dino" dále prozradil, že kouč národního mužstva Petr Rada je podle něj správná volba. "Vzal to za dobrý konec. Zatím tomu chybí lepší výsledky, ale já věřím, že ty se dostaví s dnešním zápasem," je přesvědčený.

Ve Smetanově Lhotě na něj už čekají...

Koller všechny fanoušky určitě potěšil tím, že nevyloučil svůj návrat do Gambrinus ligy. Má ovšem podmínku. "Kdybych se někdy vrátil do české ligy a byl o mě ještě zájem, šel bych jedině do vršovické Bohemky," poznamenal sympatický střelec, jenž svůj pohádkový fotbalový příběh završí tam, kde ho započal.


"Kariéru stoprocentně ukončím ve Smetanově Lhotě! Kamarádi tam na mě už čekají..." poznamenal vytáhlý kanonýr.


Rozhovor


Jak Koller začínal? Podívejte se.
Vizitka Jana Kollera:

Jan Koller se ve své bohaté kariéře zúčastnil tří mistrovství Evropy a jednoho mistrovství světa, i když začínal jako zcela neznámý a neohrabaný mladík ve vesnici jménem Smetanova Lhota. Svou profesionální kariéru již jako útočník začal ve Spartě, kde se ale příliš neprosadil, a tak šel zkusit štěstí do belgického Lokerenu. Zde překvapivě zazářil a přestoupil do slavnějšího belgického klubu RSC Anderlecht, kde v roce 2000 vyhrál trofej pro nejlepšího střelce belgické ligy.


V Bruselu český dlouhán potvrdil kvality a o dvě sezony později již hrál s Tomášem Rosickým v německém Dortmundu. Bundesliga Kollerovi evidentně svědčila. Hned ve své první sezoně pomohl Dortmundu k účasti ve finále Poháru UEFA. V něm sice vstřelil Feyenoordu Rotterdam nádhernou branku, ale z vítězství se nakonec neradoval.


Po dortmundském angažmá přišla nabídka z AS Monaco, kde Koller neprožil šťastné období. Jeho tým neustále klesal tabulkou a nakonec i málem sestoupil. Proto Koller vzal zavděk nabídkou Norimberku, kterému měl pomoci zachránit se v Bundeslize. Jeho mise ale nevyšla a s týmem nakonec sestoupil. Poté se rozhodl přestoupit do ruské Samary, kde v současné době nastupuje v základní sestavě.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události