Fotbal

Českou reprezentaci čeká zápas pravdy

Na teplickém stadionu se bude dnes večer lámat chleba. Pokud Češi nezvítězí, trenérská stolice Petra Rady se značně rozvibruje.

To, že se česká reprezentace nenachází v dobrém rozpoložení, ví i ti nejmenší fotbaloví fanoušci. Po vyválčeném bodu ze Severního Irska, reprezentanti selhali v Polsku a dnes tak budou bojovat o první tři body.


Soupeřem bude nevyzpytatelné Slovinsko, které zatím kvalifikaci rozjelo znamenitě. Slovinci doma porazili Severní Irsko i Slovensko a z horké polské půdy importovali velmi cenný bod. Nyní chtějí přidat další. "Naše filozofie je jasná. Doma chceme vyhrávat a na hřištích soupeřů neprohrávat. Zvláště pak na hřištích papírově silnějších soupeřů. Hlavním cílem v České republice bude přivézt domů bod," uvedl brankář Slovinska Handanovič.


To by se samozřejmě nelíbilo Petru Radovi. "Musíme to uhrát za každou cenu. K tomu je ale třeba více důrazu a odvahy," tvrdí trenér.

Kdo nastoupí v záloze?

České reprezentaci chybí zraněný Tomáš Rosický, Marek Matějovský a Jan Polák. Bohužel všichni hrají na stejném postu – ve středu zálohy. A tam Čechy proti Polsku nejvíce tlačila bota. Rada vyzkoušel variantu s Plašilem, ale pokud se na zápas nedíval s páskou přes oči, musí dát nyní šanci někomu jinému.


Kováč nemůže hrát kvůli žlutým kartám a Pospěchovo zařazení do zálohy nevyšlo. Proto se nejreálněji se zdá zařazení Jana Rajnocha, který podává v lize stabilní výkony, a když je potřeba, umí i vstřelit branku.Dostane šanci duo Fenin – Svěrkoš?

Sám trenér Petr Rada ještě není pevně rozhodnut, v jaké sestavě proti Slovinsku nastoupí. Největší záhadou je ale složení útoku. Dá se předpokládat, že šanci dostane Fenin, který zná dokonale teplický stadion, alternativou zůstává zařazení Svěrkoše.


Otázkou ale je, zda důvěru znovu dostane Baroš, který v Polsku mnoho neukázal, ale jeho forma z Galatasaraye by se mohla projevit. Fanoušci by nejraději na hrotu viděli tandem Svěrkoš – Fenin, ale u fotbalu neplatí "hlas lidu, hlas boží.“ Start matného Miroslava Slepičky ale není pravděpodobný.Radu trápí atmosféra kolem zápasu

Jako kdyby český trenér neznal poučku o tom, že v České republice je 10 milionů obyvatel a z toho je 5 milionů koučů. Neměl by se ale nechat rozhodit a hledat výmluvy již před zápasem. "Jak sleduji noviny, trenérů tady máme habaděj a každý teď přesně ví, jak jsme měli v Polsku hrát. Chápu, že veřejnost našimi zápasy žije a je kritická, jen mě mrzí některé nekolegiální reakce," uvedl reprezentační kouč.


I proto nepoodhalil své záměry kolem sestavy. "Ještě totiž ani nejsem rozhodnutý, zda budeme hrát na dva, či jednoho útočníka," vysvětlil Rada.

Teplice reprezentaci svědčí

"Nejsme v jednoduché situaci, proto teď potřebujeme pravé české fanoušky, kteří nás podpoří. A v Teplicích byla pokaždé výborná atmosféra. Věřím, že to bude pokračovat," říká obránce Marek Jankulovski. Češi totiž v Teplicích neprohráli již 17 zápasů a na místním stadionu jsou úspěšnější, než při zápasech v Praze.


"Máme na to, abychom ho zvládli. Ani si to nemusíme mezi sebou říkat - všichni totiž víme, že důležité bude přidat především na agresivitě. Pokud všichni odvedeme maximum, budeme zítra z Teplic odjíždět spokojeni," uzavřel nejzkušenější hráč české reprezentace.


Zápas začne v 17:30, přímo ho vysílá Nova, hlavním rozhodčím je Martin Atkinson z Anglie.

Podrobnou on-line reportáž můžete sledovat na našem webu tn.cz.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události