Fotbal

Slováky národní mužstvo nezajímá. Budou fandit Polsku?

Pokud si někdo myslí, že má český fotbal nedostatek “těch pravých“ fanoušků, ať se podívá na naše východní sousedy. Tam je situace v tomto směru opravdu kritická.

Slovensko čeká dnes večer veledůležitý kvalifikační zápas, ve kterém na Tehelném poli vyzve dosud neporažené fotbalisty Polska.

Fotbal se dělá pro lidi. Ale pro které vlastně?

Svěřenci trenéra Weisse už sice jednou zaváhali (prohráli 1:2 ve Slovinsku), ovšem v případě vítězství by se mohli vyšvihnout do čela třetí skupiny.


Jenže má to háček. Slováci nebudou bojovat jen proti silnému soupeři, ale také vlastnímu publiku. Tomu se dlouhodobě nelíbí otřesné zázemí na tamních stadionech, úroveň slovenského fotbalu jako takového, ale hlavně bující korupce...


“Naši členové s tímto nechtějí mít nic společného. Za stávajícího vedení nemáme sebemenší chuť podporovat slovenský fotbal,“ poznamenává vedoucí tvrdého fanouškovského jádra “Belasá šlechta“, Stanislav Kramarič.

Vittek: Nezájem fanoušků? Nebude to poprvé

Kramaričova slova si vzalo k srdci drtivé množství příznivců, kteří se na národní mužstvo dívají už jen maximálně v televizi. Naplno se to projevilo při utkání se Severním Irskem, na nějž dorazilo necelých pět a půl tisíce lidí. Co je ovšem ještě smutnější, polovina z nich fandila hostům! 


“Nebude to poprvé a bohužel ani naposledy, co bude mít soupeř v našem prostředí diváckou převahu,“ říká smutně útočník Róbert Vittek. Když k tomu navíc připočteme fakt, že se na Slovensko šikují početné řady polských fanoušků, nezbývá než podotknout, že večer to zřejmě bude vypadat jako v Krakově… 


“Není to sem daleko, spoléháme na to, že sem z Polska dorazí hodně našich příznivců. I proto by pro nás všechno kromě tří bodů bylo neúspěchem,“ přiznává hostující záložník Mariusz Lewandovski. Vittek však věří, že tři body zůstanou doma. “Poláci si myslí, že se porazíme sami. Ale já věřím, že je překvapíme…"

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události