Motorsport

Legenda F1 Jackie Stewart: Hamilton je arogantní

Bývalý trojnásobný mistr světa Jackie Stewart varoval Lewise Hamiltona, že pokud se nezmění, nezíská titul mistra světa.

Stewart se pro anglický deník The Sun ostře pustil do jezdce stáje McLaren Lewise Hamiltona. Ten má v tuto chvíli zatím nejblíže k tomu, aby se stal mistrem světa – před konkurentem Massou vede o pět bodů. Jenže pokud se prý bude dopouštět chyb, které dělá v poslední době, pak nevyhraje. Stewartovi se nelíbil například způsob, kterým Hamilton vlétnul do první zatáčky při poslední Velké ceně Japonska.


V první zatáčce se nedá závod vyhrát, jen prohrát


"Způsob, jakým Lewis vjel do první zatáčky, byl vůči ostatním nesmírně arogantní,“ říkal Stewart. "Jedno pravidlo říká, že v první zatáčce nemůžete vyhrát závod, ale můžete ho tam ztratit. A to se přesně Hamiltonovi stalo.“


Stewartova kritika je dosti nečekaná, protože on zatím patřil k největším příznivcům mladého Brita. Sám říkal, že třiadvacetiletý Hamilton se jednou může stát nejlepším závodníkem všech dob. "On pořád může vyhrát titul mistra světa, ale nedokáže to, když poslední dva závody odřídí jako v Japonsku,“ říká tvrdě Stewart.


Damon Hill: potřebuje zůstat klidný


Ke Stewartovi se přidává další bývalý jezdec F1 Damon Hill, který je posledním Britem s titulem mistra světa ve formuli jedna: "Není pochyb o tom, že je Hamilton rychlý a má skvělé auto. Jen potřebuje zůstat klidný. Myslím, že závod v Japonsku pro něj byla poučná lekce.“


Poučení od dvou zkušených kolegů by si měl vzít Hamilton k srdci. Už loni přišel v posledním závodě o titul mistra světa. Něco podobného by nerad zopakoval i letos. Už o víkendu se jede Velká cena Číny a tam se ukáže, jak na tom Hamilton skutečně je. Vůz má dobrý, ale bude to platit o jeho nervech? Přímý přenos kvalifikace na GP uvidíte na Nova Sport v sobotu od 7:55 a samotný závod potom na TV Nova v neděli od 8:30 hodin.

tn.cz / jer
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události