Fotbal

Mají se Češi Slovinců bát?

VIDEO: Nevýrazný tým s výbornými výsledky. Přesně těmito slovy lze popsat středečního soupeře českých fotbalistů.

Zatímco pro Čechy je domácí zápas se Slovinskem utkáním pravdy, ve kterém si mohou pořádně zkomplikovat cestu na mistrovství světa, tak v případě jejich soupeře jde o duel, ve kterém nemají co ztratit. V pohodě hrající Slovinci možná právě díky tomuto faktu budou ještě nebezpečnější.


Nenápadné mužstvo nemá takové individuality jako Češi, když jejich největší fotbalovou celebritou je střelec Milivoj Novakovič, jenž hraje v průměrném Kolíně nad Rýnem. V dosavadním průběhu kvalifikace se jim však na rozdíl od hvězdných českých fotbalistů velmi daří.

Podívejte se, jak Slovinci sestřelili Slovensko:

Na rozdíl od jejich středečního soupeře si dokázali odvézt alespoň bod z Polska, vyhrát doma se Slovenskem a uloupit velmi cenné tři body na ostrovech mužstvu Severního Irska. Proti zarputilému soupeři předvedli svěřenci trenéra Matjaže Keka asi nejpůsobivější výkon. Ačkoliv byli na hřišti svého ostrovního soupeře v podstatě celý zápasy pod tlakem, tak nakonec zvítězili po dvou smrtících úderech Novakoviče a Ljubijankiče v průběhu 120 sekund 2:0.

Slovinci vybojovali po urputném boji bod v Polsku:

Účelnou hrou se chtějí prosadit i v utkání s českým výběrem. "Cílem v Teplicích nebude hezká hra, ale bod. Doma chceme vyhrávat a na hřištích papírově silnějších soupeřů neprohrávat," řekl výstižně brankář mužstva z pod Triglavu Handanovič.


Podle kapitána týmu Koreně nebude vůbec jednoduché proti renomovanému týmu bodovat, ale k zápasu vzhlíží bojovně." V tomto utkání chceme Čechům ukázat, že máme dostatečně kvalitní týmy, abychom jim vzali body," řekl odhodlaně Koreň, podle něhož zvítězí Slovinsko 2:1.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události