Fotbal

Projekt Brückner ztroskotal, píše se v Rakousku

Trenér Rakouska Karel Brückner prohrál možná klíčovou bitvu o světový šampionát a hlasy volající po jeho odvolání rázem ještě zesílily.

Vrátí se Brückner do Česka jako “zpráskaný pes“? Příští dny napoví… Komentáře v rakouských denících ale Brücknera vůbec nešetří. "Zdá se, že Brückner a Rakousko, to je jedno obrovské nedorozumění. Muž z Olomouce se zřejmě vůbec nedostal k mužstvu, hráči mu doslova nerozumějí. Brückner a celé mužstvo udělali špatně úplně všechno, co mohli špatně udělat," soudí Die Presse. V podobném duchu se nesou i komentáře listu Kurier: "Projekt Brückner ztroskotal," píše se v něm.


Cíle zůstavají stejné

Jedno je jisté už teď. Překvapivé tři body nad Francií už pro Rakousko dávno ztratily svou hodnotu. A to proto, že se na ně v dalších třech kvalifikačních zápasech povedlo navázat jen jedním jediným bodem (za remízu ve Faerských ostrovech).


“Můj cíl pořád platí, dovést tým na druhé místo ve skupině a vybudovat dobrý tým," bránil se pobledlý Brückner těsně po skončení jeho další neúspěšné mise, tentokrát se Srby.

Na tiskovce tradičně strohý a úsečný

Odstoupit  zatím nehodlá, v rakouských médiích už ale vypisují sázky a ankety na trenérovo odvolání. "Ne, odstupovat nehodlám, je mojí povinností zde pokračovat. V Česku mi trvalo šest let, než jsem vybudoval dobrý mančaft, tady jsem teprve dva měsíce," poznamenal Brückner.


Na otázky novinářů odpovídal zkušený kouč velmi stroze. Udělal jste chybu? "Ano." Jakou? "Bez komentáře." Proč váš tým nestačil na Srby? "Soupeř byl kreativnější a produktivnější." Nemáte strach, že budete odvolán? "Ne." Tak nějak vypadal zbytek komunikace Brücknera s médii…

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události