Motorsport

F1: Hamilton ovládl oba tréninky na VC Číny

F1: Hamilton ovládl oba tréninky na VC Číny

VIDEO: Lewis Hamilton z McLarenu byl v úvodních trénincích na okruhu v Šanghaji nejrychlejší.

Lídr průběžného pořadí mistrovství světa, který má v čele pětibodový náskok na Felipe Massu z Ferrari, zajel v obou pátečních trénincích na okruhu v Šanghaji nejrychlejší časy.


Druhé místo z prvního tréninku ale nepotvrdil největší Hamiltonův konkurent v boji o titul Felipe Massa, který zajel až šestý nejrychlejší čas. Druhý skončil Fernando Alonso, který tak pokračuje ve stabilních a především kvalitních výkonech.  Jezdilo se na suché trati za slunečného počasí.

Výsledky:

1. oficiální trénink:
1. Hamilton (Brit./McLaren) 1:35,630, 2. Massa (Braz./Ferrari) 1:36,020, 3. Räikkönen (Fin./Ferrari) 1:36,052, 4. Kovalainen (Fin./McLaren) 1:36,103, 5. Kubica (Pol./BMW Sauber) 1:36,507,6. Alonso (Šp./Renault) 1:36,661, 7. Heidfeld (Něm./BMW Sauber) 1:37,040, 8. Bourdais (Fr./Torro Rosso) 1:37,070.

2. oficiální trénink:
1. Hamilton (Brit./McLaren) 1:35,750, 2. Alonso (Šp./Renault) 1:36,024, 3. Piquet (Braz./Renault) 1:36,094, 4. Trulli (It./Toyota) 1:36,159, 5. Webber (Aust./Redbull) 1:36,375, 6. Massa (Braz./Ferrari) 1:36,480, 7. Bourdais (Fr./Torro Rosso) 1:36,529, .8. Räikkönen (Fin./Ferrari) 1:36,542.

Hamilton už v neděli může slavit mistrovský titul

Pokud by Hamilton v nedělním závodě vyhrál a jeho největší konkurent Massa neskončil lépe než pátý, měl by titul mistra světa svého nového majitele.Ve hře je ale také jezdec stáje BMW Robert Kubica, s dvanáctibodovou ztrátou na Hamiltona jsou jeho naděje spíše jen teoretické. I když vzpomeňme na minulou sezonu. Taky se zdálo, že Hamiltovi už vítězství neunikne a nakonec se z vařínů radoval Kimi Räikkönen.Naplní se rčení, když dva se perou, třetí se směje?

Na titul může dosáhnout i Robert Kubica z BMW, kterému věří šéf celé stáje Mario Theissen. "Minulý rok jsme viděli, co se může v posledních dvou závodech MS stát. Týmy McLarenu a Ferrari mezi sebou budou určitě tvrdě soupeřit a toho můžeme využít. Musíme ale být stoprocentně připraveni a využít šanci, která se naskytne. Robert je skvělý jezdec a já věřím, že může titul mistra světa získat," řekl Theissen.

Alonso pomýšlí na třetí vítězství v řadě

Vítěz posledních dvou závodů Fernando Alonso tvrdí, že jeho stáj Renault nyní může soupeřit s týmy Ferrari a McLaren a před Velkou cenou Číny nevylučuje další triumf. "Při Velké ceně Japonska jsme viděli, že náš výkon byl srovnatelný s výkonem vozů McLaren a Ferrari, takže v Šanghaji to bude znovu otevřené," řekl Alonso. "Celý tým má teď obrovskou motivaci a každý dělá všechno pro to, abychom v neděli odjeli další dobrý závod," dodal dvojnásobný mistr světa.

Podívejte se na profil  trati, se kterou se jezdci budou muset vypořádat.


F1 v Číně? Mladý leč populární sport

V Číně je F1 relativně mladým sportem, přesto se těší velkému zájmu fanoušků, kteří jsou prý skvělí stejně jako v Japonsku. Samotný okruh nabízí mnoho zajímavých míst pro piloty i pro inženýry."Jsou tam dlouhé rovinky, rychlé i pomalé zatáčky," popsal krátce okruh Fernando Alonso z Renaultu. "Bude zapotřebí kompromisu, protože vůz musí být stabilní v zatáčkách a přitom dostatečně rychlý na rovině, aby mohl předjíždět nebo naopak odrážet útok zezadu," vysvětlil dále Španěl. Nastavení vozu bude opět tvrdým oříškem pro všechny stáje. Rozlousknout ho mohou už v pátek při prvních dvou měřených trénincích.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události