Hokej

Jágr se vrací do národního týmu

Hokejová megahvězda se představí v Praze v zápase proti Slovensku v rámci oslav sta let od založení českého hokeje.

I s největší hvězdou českého hokeje Jaromírem Jágrem se představí národní tým 4. listopadu v pražské O2 Aréně v utkání proti Slovensku, které bude součástí oslavy 100 let českého hokeje.

Obnovená premiéra kouče Růžičky

Utkání bude také staronovou premiérou Vladimíra Růžičky jako hlavního kouče české reprezentace. Ve slavnostním utkání může navíc počítat i s Jaromírem Jágrem. Dopolední program ve vysočanské hale obstará turnaj žáků třetích tříd v minihokeji. Po duelu Česko - Slovensko, které je na programu od 17:15 hodin, na led vyjedou některé osobnosti historie českého hokeje k exhibičnímu zápasu.

Na Karjala Cup do Finska už Jágr nepoletí

"Jaromír Jágr odehraje jenom utkání se Slováky, na následný turnaj Karjala už s týmem neodcestuje, ale přislíbil, že do Prahy určitě přiletí," prohlásil Růžičkův asistent Josef Jandač, který se s Jágrem minulý pátek osobně sešel v Moskvě.


Právě Jágrův návrat do reprezentace je jednou z největší událostí letošní reprezentační sezony. Opora ruského Omsku se s národním týmem rozloučila po olympijských hrách v Turíně v roce 2006.

Představí se i na olympiádě ve Vancouveru v roce 2010?

Jaromír Jágr projevil zájem reprezentovat na olympijských hrách ve Vancouveru, hrát by mohl i na mistrovství světa ve Švýcarsku. Svůj názor na reprezentaci změnil poté, co opustil NHL a posílil sibiřský Avangard Omsk.


V Kontinentální hokejové lize se mu prozatím daří, je druhý v kanadském bodování za krajanem Janem Markem. Momentálně se ale celý Omsk vzpamatovává z tragického úmrtí útočníka Alexeje Čerepanova. 

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události