Motorsport

Stoner musí na operaci

Australský motocyklový jezdec Casey Stoner se po skončení sezony musí podrobit operaci zápěstí.

"Operace je nutná. V poraněném zápěstí jsou totiž úlomky kosti. Na zákrok půjdu v Itálii co nejdříve po posledním závodě ve Valencii. Rekonvalescence by měla trvat zhruba dva a půl měsíce. Po rehabilitaci by mělo být všechno v pořádku," řekl Stoner, který ve čtvrtek oslavil 23. narozeniny.

Zranění přišlo na konci srpna

Stoner se zranil v Misanu na konci srpna, kdy si po pádu obnovil staré zranění zápěstí. Ještě před závěrečným závodem ve Valencii otestuje nový stroj Ducati. Také proto plánovanou operaci odložil. "Chceme získat co nejvíce informací pro vývoj nové motorky. Jsme přesvědčeni, že zase budeme dost silní a teď budeme mít možnost vyzkoušet si novou techniku pro příští rok," vysvětlil jezdec.

Obhajoba titulu se nekoná

Australský závodník v letošní sezoně neúspěšně obhajoval mistrovský titul, který mu už s předstihem sebral italský suverén Valentino Rossi. Stoner je momentálně na druhé pozici s náskokem 36 bodů před Španělem Dani Pedrosou. "Tato sezona nevyšla podle plánu. Udělali jsme pár chyb, z nich se musíme poučit, aby se to už neopakovalo. V příštím roce zase zaútočíme," dodal odhodlaně bývalý mistr světa.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události